Najnowsza Avira (Free) a SP3 do XP

Witojcie!

Może moje pytanie jest głupie, ale spróbujcie, proszę, na nie odpowiedzieć. Chciałbym zainstalować bezpłatny antywirus Aviry na Win XP, który nie ma (i nie będzie miał) dostępu do Internetu. Dotychczas nie było problemu - aktualizację silnika i sygnatur mogłem przeprowadzać pod Linuksem. Ale ostanio Avira zmieniła system dystrybucji aktualizacji i muszę zainstalować najnowszą wersję programu, działającą tylko na XP SP3. Nie chcę instalować tego SP (mam SP2) i nie pytajcie mnie, dlaczego (uważam, że to niepotrzebny chłam dla kompa off-line). W awiązku z tym, mam pytanie do fachowców: jaki/jakie składniki tego SP3 wystarczy zainstalować, by instalowane oprogramowanie uznało, że już mam SP3. A może wystarczą jakieś działania w rejestrze…? System jest oryginalny (to dla forumowych ‘strażników moralności’).

Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

Zamiast kombinować wgraj SP3 i po problemie. Nie wydaje mi się, żeby było realne oszukanie programu co do wersji SP. Żyjesz niestety w błędzie myśląc, że jest to zbędny chłam, bo SP łata sporo dziur związanych z bezpieczeństwem i stablinością systemu. Poza tym ja np. zauważyłem, że jak instalowałem kolejne SP, to Windows zaczynał działać jeszcze sprawniej niż wcześniej.

Piotr92 , ja go popieram. Jak ja kiedyś instalowałem SP3 dla XP to nie było ŻADNEJ różnicy w działaniu XP!

Skoro tak uważasz to wywal jeszcze antywirusa, bo trzymając się takiego toku myślenia też spowalnia działanie systemu.

Ja nie mam antywirusa

Ja nie mam antywirusa