Najnowsze sterowniki chipset


(MariuszListecki) #1

http://www.driverswizard.com/html/193301.html

Kto mi znajdzie ten ster ozłoce go tydzień nad tym siedze

pisze tutaj bo jedyne co udało mi sie znaleźć to 10.0.0

Chociaż oznaczenie 10.0.20

Wieć może ma ktoś te sterowniki


(Odyniec_Stary) #2

Może tak napisz pod jaki chipset te sterowniki i jaki system?


(Cedar) #3

Zajęło mi to poniżej minuty:


(Odyniec_Stary) #4

Nie chciało mi się czytać co tam wstawił. 


(Adam Bialek) #5

Tu znajdziesz wszystkie potrzebne sterowniki: http://necacom.net/


(MariuszListecki) #6

Nie no spoko tyle tylko że wszystkie testerownikito 10 .0 a nie10.20


(Cedar) #7

A ktoś pytał o 10.20 czy może coś przeoczyłem?


(MariuszListecki) #8

Moja pomyłka

To co driver genius sie pomylił


(Cedar) #9
  1. Omijam wszystkie tego typu programy wielkim łukiem

  2. Gdzie się pomylił, bo tez tego nie wiedzę?

Widzę tylko, że to Ty masz problem ze wzrokiem :wink:


(bart86) #10

Spróbuj slim driver


(Cedar) #11
  1. Nie ma takiego programu.

  2. Nawet gdyby był, to znajdzie inny (nowszy) sterownik niż producent napisał i udostępnił?


(bart86) #12

Pełna nazwa i wersja SlimDrivers 2.2.32705.

@Cedar spróbować można


(hirem) #13

Spróbować można. Ale pod warunkiem sprawdzenia jeszcze nie instalowania po ściągnięciu. Czy rzeczywiście sterownik jest pod dany chipset.

Co do wersji oznaczenia 10.0.20. A według autora jest to wersja 10.0.0. Po czym twierdzi . Jest to pakiet sterowników który ma oznaczenie 10.0.20. Nie musi oznaczać że poszczególne sterowniki mają to samo oznaczenie z tą samą datą.

Jeśli chodzi o wyszukanie nowszych sterów od chipsetu czy innego np. układu dźwiękowego. Spotkałem się że poprzez takie programy można było ściągnąć nowszy ster. Jak normalne na stronie producenta darmowo. Nie wiem czy taka polityka. Nie mogłem uwierzyć. Ale poprzez inny program do sterów ściągnęło rzeczywiście nowszy ster. Jaki był oficjalnie dostępny na stronie producenta. I po zainstalowaniu działa jak najbardziej prawidłowo. A dostępna normalnie wersja do ściągnięcia była wadliwa. Co zmusiło do szukania. To było kiedyś gdzieś koło dwóch lat temu. Nie wiem jak teraz czy coś się zmieniło. Nie wiem co zmusza autora do szukania nowszego stera. Jeśli tylko dlatego żeby był nowszy. Bo nie jest wspominane o problemach.


(bart86) #14

Program szuka sterowników oraz przed ich instalacją tworzy punkt przywracania systemu, jest darmowy i nie prosi o opłaty za ich pobranie. Ja przed użyciem programu sam wykonałem obraz systemu. Nie ma gwarancji że ściągnie najnowsze sterowniki można to sprawdzić już samemu. U mnie wszystko działa poprawnie po użyciu programu dlatego polecam.


(MariuszListecki) #15

To może po kolei Te stery 10.0.20 znalazł program driver genius jego najnowsza wersja pobrana tu z db. Po prostu pobrałem zainstalowałem zauktalizowałem baze sterowników.

Ponieważ jak słusznie zauważył ktoś wyżej program za pobranie sterowników w pewnym sensie żąda opłaty gdyż należy wykupić licencje. O tyle samo skanowanie jest darmowe.

Już kilka razy tak robiłem iż załaczałem tylko skanowanie a przestarzałe stery aktualizowałem recznie nigdy problemu z tym nie było. aż do tego chyba moge tak napisać felernego sterownika chipsetu. której odpowiedniej wersji znaleźć po prostu nie potrafie.

Dlatego też napisałem tutaj po kilku dniowych zmaganiach właśnie z google

Co do powodu aktualizacji jest on błachy już kilka razy właśnie aktualizacja sterowników rozwiozywała mniejsze lub wieksze problemy. A operacje aktualizacji sterowników nie licząc karty graficznej wykonuje raz na 2 3 miesiące. Nie stwierdzam w chwili obecnej żadnych problemów poza sterownikami do karty graficznej. Z tym problemem czas pokaże czy sobie poradziłem.

Skoro program pokazał że jest nowsza wersja sterownika chipsetu chciałem ją po prostu uaktualnić tak jak to robiłem z innymi przestarzałymi sterownikami.Tak zwana aktualizacja hurtowa.

Po czym wnosze że to 10.0 a nie 10.0.20 po tym moi drodzy

http://imgup.pl/di/WGUI/zawarto-folderu-intalacyjnego.jpg

Natomiast w readme przedstawia sie tak

http://imgup.pl/di/L9J3/readme.jpg


(system) #16

Może wobec tego sprawdź jeszcze całość sprzętu przy pomocy: http://www.ma-config.com/en/start/1-1_start-the-detection przyciski My Drivers > Start the Detection > Automatic Instalation. Pobrać małą aplikacyjkę, zainstalować i po uruchomieniu przejść na przycisk  My Drivers. Jest tam też “Download”. Program od dawna pozwala mi uaktualniać sterowniki na bieżąco i za darmo. Może tam znajdziesz wersję, o którą Ci chodzi?


(MariuszListecki) #17

Program który podałeś znalazł tylko 2 nieaktualne sterowniki jeden od klawiatury a właściwie program do zarządzania nią. już go aktualizuje.

I sterowniki do nomen omen karty graficznej niestety te muszą zostać starsze gdyż te najnowsze powodują u mnie blue screen-y