Najnowsze Sterowniki do XP

Witam, piszę do was z prośbą o pomoc.Iż jestem zielony liczę na to że mi pomożecie.Podam wam zaraz dane o moim komputerze. Prosił bym o najnowsze sterowniki.Chciałbym aby gra Mafia 2 mi działała ale z moimi sterownikami raczej nie odpali.

Moje dane o komputerze.

Komputer jest na oryginalnym oprogramowaniu XP.

Typ procesora Intel Celeron D 346, 3066 MHz (23 x 133)

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-G41M-ES2L (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

Mikroukład płyty głównej Intel Eaglelake G41

Karta wideo NVIDIA GeForce 7300 GS (512 MB)

Karta dźwiękowa Realtek ALC887 @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

1GB RAM

Jak bym czegoś jeszcze nie podał to piszcie.

O to wymagania Mafii 2

Mafia 2 wymagania minimalne

Windows XP SP2 / Vista / Windows 7

Procesor Pentium D 3.0 GHz / AMD Athlon 64 X2 3600+

Pamięć 1,5 GB RAM

Karta graficzna nVidia GeForce 8600 / ATI HD2600 Pro (DirectX 9.0c)

8 GB wolnego miejsca na dysku twardym

Mafia 2 wymagania zalecane

Windows XP SP2 /Vista / Windows 7

Procesor Quad core 2,4 GHz

Pamięć 2 GB RAM

Karta graficzna nVidia GeForce 9800 GTX / ATI Radeon HD 3870 (DirectX 9.0c)

8 GB wolnego miejsca na dysku twardym.

Prosił bym o najnowsze sterowniki dla mego komputera.

Z góry dziękuje :wink:

Obawiam się, że możesz mieć problemy z tą grą, bo Celeron D jest mniej wydajnym procesorem od Pentium D, bo to jest tańsza wersja tego procesora. Co do sterowników, to nie znajdziesz nowszych niż są na supporcie producenta, tak więc szukaj na stronie producenta danej części. Poza tym, minimalnie jest wymagane 1,5 GB RAMu, a ty masz 1GB, tak więc obawiam się, że niestety gra będzie Ci klatkować i nie pograsz zbyt komfortowo.

Dodane mniej niż minutę temu

Teraz jeszcze zauważyłem, że grafikę masz do niczego. Niestety gra w tą grę na twoim sprzęcie to będzie tragedia. Żeby sobie pograć w tą grę, musiałbyś włożyć 2GB RAMu, zmienić proca na najlepiej 4-ro rdzeniowca i wymienić grafikę, a właściwie najlepiej jak chcesz sobie pograć bez spadków FPS w nowsze gry, najlepiej byłoby przerzucić się na LGA 1155, lub AM3 i włożyć Phenoma/AMD FX w przypadku AM3 ewentualnie I3/I5 2500K w przypadku Intela.

warroczek2901 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

A podał byś mi linki do sterowników? Jestem zielony w tych sprawach, nie wiem co jak i gdzie ;c.

P.s po feriach wkładam około 8gb. Procesor? Ten co mi podałeś ile może kosztować w komputroniku? I oczywiscie lepsza karte graficzną kupie :wink:

Od tego trzeba zacząć, że żadnego z podanych prze mnie procesorów nie włożysz, bo są pod inny Socket, czyli to gniazdo w które montuje się procka, tak więc trzeba wymienić płytę główną i dodatkowo wymienić pamięć RAM, bo twoja płyta obsługuje pamięci DDR2, a płyty pod podane przeze mnie procki mają już gniazda pod DDR3, tak więc pamięci z obecnej płyty nie będą pasować. Core I5 kosztuje w Komputroniku 905 złotych, Phenom 960T kosztuje 569 złotych, I3 2130 kosztuje 669 złotych. Właściwie to najlepiej byłoby jakbyś kupił I3 2130,Core I5 2500K, albo Phenoma 960t. Phenom 960T ma jeszcze taką zaletę, że możesz trafić na sztukę, której będziesz mógł odblokować dodatkowe 2 rdzenie dzięki czemu z 4 rodzeniowego zmieni się w 6-cio. . 8GB pamięci nie ma sensu wkładać, bo XP tego Ci nie wykryje. Musiałbyś wgrać XP 64bit, który jest wyłącznie po angielsku, albo Windowsa 7 64 bit. Właściwie, to nawet nie wiem czy ten Celeron obsługuje systemy 64 bitowe. Musiałbyś Ściągnąć CPU-z i sprawdzić czy program wskaże, że procek obsługuje instrukcje EMT64. W ogóle LGA 775 odeszło już do lamusa i nie opłaca się już inwestować w jakiekolwiek części do tego sprzętu. Najlepiej wszystko posprzedawać, dołożyć kasy i poskładać nowy komputer. Gotowca z supermarketu nie radzę kupowac, bo nie opłaca się ze względu na stosunek ceny do wydajności. Jeżeli jesteś laikiem, z tego co się nie mylę Komputronik ma taką możliwość, że mówisz im z jakich części chcesz komputer i oni za ciebie składają go do kupy i dostajesz już skrzynkę gotową do podłączenia z wgranym nawet Windowsem jeżeli sobie zażyczysz.

To ja pojadę z komputerem do komputronika i z nimi pogadam co i jak. Bo z tego co mi napisałeś to nic nie rozumiem ;/ Który procesor polecasz? Tak około 500 zł. Ram ile wsadzić maksymalnie? I co jeszcze moge zrobić.Ale takie lepsze od mojego ale nie jakies za 600 zł .

Jak już napisałem wyżej, nie opłaca się już inwestować w ten sprzęt. Radziłbym Ci rozebrać tego kompa i osobno posprzedawać części np. na Allegro, dołożyć i poskładać coś lepszego na 4-ro rdzeniowym procku, jakiejś dobrej grafice i 8GB DDR3, które jest o wiele szybsze od DDR2.

Jak te części są słabe, to kto je kupi :wink: Nie znam się na tym absolutnie mam 14 lat i tego nie ogarniam niestety ;/ Tata też nie kumaty w tych sprawach. Musiał bym do jakiegoś informatyka iść,aby mi pokazać co sprzedać co zostawić.

Załóż w hardware/sterowniki temat, podał pełną konfigurację włącznie z zasilaczem i wszystkim i doradzą ci co za ile sprzedać. Możesz również podać jakiś konkretny budżet i zaznaczyć, że potrzebujesz komputera do gier i coś konkretnego ci doradzą pod wskazaną kwotę. Generalnie za taki w miarę dobry komputer do gier to trzeba wydać od 2,5K do 3K. Co do kupna części, nie martw się. Są w całej Polsce ludzie, którzy mają płyty główne z gniazdem LGA775, tak więc z pewnością znajdą się kupcy, jeżeli tylko podasz rozsądną cenę. Potem możesz sobie spisać sobie zaproponowane zestawy, iść do komputronika i poprosić sprzedawcę żeby doradził Ci co wziąć najlepiej i od ręki zapytać się, czy byłaby możliwość żeby oni poskładali wszystko do kupy.

Tak zrobię, wtedy jak będę miał pieniądze.Nie ma sensu go już zaraz rozbierać jak kase będę miał za 2-3 miesiące. Wtedy to zrobie. A gdzie znajde te wszystkie dane.?

Podał byś mi co miał bym tam wypisać? Aby na przyszłość wiedzieć co tam mam wpisać. Chodzi mi np o takie coś.

Karta dzwiękowa -

Nazwa płyty-

Karta graficzna-

itd :slight_smile:

Możesz wszystko podać tak jak wyżej, tylko pominąć mikroukład i zamiast podawać kartę dźwiękową napisać, że korzystasz ze zintegrowanej, czyli wbudowanej w płytę główną.