Najnowszego, subiektywnego testu antivirusów


(Ciupa Michal) #1

Witam, tak jak w temacie potrzebuje najnowszego i przede wszystkim subiektywnego testu antivirusów.

Dziękuje :lol:


(Homik1983) #2

Jedyne co przychodzi mi do głowy to test na stronce virus.gr. Może nie jest on najświeższy ale chyba co jakiś czas aktualizują wyniki więc warto zajrzeć.


(StG 44) #3

Obiektywnego chyba :stuck_out_tongue:

http://www.av-comparatives.org/ ( trzeba wejść w Comparatives po lewej i są tam testy wykrywalności AV w czasie skanowania i poziomu ochrony proaktywnej )

Te testy są ewidentnie robione pod Kasperskiego , wystarczy trochę rozejrzeć na tej stronie . :roll:


(Airborn) #4

najlepszy jest Nod :wink:

a może jednak chodziło o obiektywny test?:>


(Ciupa Michal) #5

używam NOD'a tylko chcialem sie przekonac jak wychodzi na testach i widze ze jest najlepszy :slight_smile:


(Homik1983) #6

No nie bardzo. Według testu November 2007 prym wiedzie Avira AntiVir PE Premium, z całkowitą wykrywalnością równą 81% gdy NOD32 ma 73% wykrywalności. Z drugiej jednak strony Avira wyrzuciła dużo błędnych alarmów gdy NOD32 żadnego. Avira wykryła OtherOS malwar, których nie widział NOD32 i odwrotnie.. NOD32 wykrył robale Macro, których nie widziała Avira. Moim zdaniem lepiej aby antywirus pokazał fałszywy alarm niż pominął prawdzie zagrożenie. Jak widać nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, który antywirus jest lepszy chociaż wybierając między np. tymi dwoma programami wybrał bym darmową wersję Avira Antivir Classic.


(StG 44) #7

Narv Ten test jest na skuteczność heurystyki , we wcześniejszym sierpniowym teście , na wykrywalność w czasie skanowania , Avira Premium ma 99,45% wykrywalności a Nod ,97,60% .


(Homik1983) #8

A tak faktycznie, przepraszam za wprowadzenie w błąd. No ale wg tego testu NOD32 nie jest najlepszy, tak więc na jedno wyszło :). Sam Kaspersky w tym teście też wypada bardzo dobrze (lepiej od NOD32), niestety w teście heurystyki nie jest zbyt ciekawie.. wręcz kiepsko, jest o wiele gorszy od NOD32.