Najnowszy Mandrake - skąd pobrać?

(Bary1986) #1

Poszukuje najnowszego mandrake wraz z jakims kursem tego systemu gdyz jestem zupelnie poczatkujacy

Zmiana tematu na mówiący o problemie

Areh

Po pierwsze - nie ma już Mandrake, tylko Mandriva.

Po drugie - byłeś może na stronie domowej tej dystrybucji? Zajrzałeś do przyklejonych wątków w tym dziale? Nie? To może najpierw to zrób, a później zadawaj tutaj pytania.

(wojownik) #3

a gosc tylko o pomoc chcial poprosic…

A czy to usprawiedliwia jego lenistwo? Google gryść zaczęło, czy jak? Ile razy na takie same pytania można odpowiadać?

(Bary1986) #5

ok mam mandriva linux 2006 free moze mi ktos napisac czy to dobry wybor dla poczatkujacego ?

Złączono Posta : 28.02.2006 (Wto) 22:12

przyznaje sie do bledu i dziekuje areh ze mnie opierdziel :slight_smile:

(El Presidento) #6

Tak zdecydowanie, nigdy wczesniej nie miałem kontaktu z Linuxem a na Mandrive radzę sobie całkiem niezle chodz trzeba trochę poczytać, ale instalacja jest banalnie prosta (wiecej o tym w tematach w tym dziale).

Więc system nie powinien ci sprawić większych problemów.

(adam9870) #7

Mandrivia (dawniej Mandrake) to jedna z dystrybucji która jest najczęściej polecana dla początkujących. Większość rzeczy robi się w niej poprzez tryb graficzny więc nie powinna sprawić żadnych większych problemów.

Swego czasu testowałem Mandrake 10 i instalacja była prosta, więc w Mandrivii też pewnie jest (a nawet napewno sądząc po poście Zenka rolnika).

Ja bym na początek polecił dystrybucję OpenSuse 10.0. Sam w najbliższym czasie zamierzam ją trochę potestować itp. Czytając wypowiedzi o tej dystrybucji (oczywiście mam na myśli OpenSuse) na różnych forach internetowych to w sam raz dla początkującego. Jakbyś jednak zdecydował się na OpenSuse a nie na Mandriviię to tu jest trochę przydatnych porad do tego właśnie systemu:

:arrow: http://www.susek.info/ :wink: