Najnowszy numer Komputer Świat

Cześć,

Czy czytał ktoś może w ostatnim komputer świecie porównanie linuksa i windowsa. Na razie widziałem okładkę i normalnie śmiać mi się zachciało jak zobaczyłem werdykt redakcji. Windows XP szybszy, linux ładniejszy. Zastanawiam się, czy specjalnie nie kupić sobie tego numeru i przekonać się co do merytorycznej zawartości pisma. Jak można tak dziwne porównanie zrobić? Tylko wpierw chciałbym się dowiedzieć, czy może już ktoś czytał i jakąś opinię na ten temat ma.

Pozdrawiam

Mam ten numer i jak zwykle “spece” od linuksa w tego typu pismach (pozal sie boze) nie popisali sie. Test jest idiotyczny, a jako dystrybucjie wzieli tylko ubuntu i mandrive ( i one maja reprezentowac CALEGO linulksa)? lol :lol:

Komputer Swiat niestety znów sie skompromitował. Caly test jest durny a pod uwage nie sa brane takie rzeczy wazne tylko bzdety. Nie warto kupować. W ogóle kupilem tak do podrózy bo nie mialem co czytać i powiem ze to ostatni raz jak siegnalem po tą “gazete”

Nie ma to jak Chip!

Okładka

“jak korzystać z poczty elektronicznej” :lol: :lol: :lol:


Zmiana na linka

Asterisk

I z czego sie chichrasz.

Mało to ludzi zaczyna od początku ?

Sam do tej pory nie umiesz wstawić linka

w celu uniknięcia rozjazdu forum :stuck_out_tongue:

Dzięki za info, faktycznie próbę reprezentatywną wzięli.

Co do tekstów o np. poczcie to może i są śmieszne, ale potrzebne.

Sam jak byłem dzieciakiem to połykałem takie tematy :wink:

poza tym to wcale nie prawda :? Ciekawe jakby do testu uzyli pentium III z 128 ram i zamiast mandrivy daliby slacware z fluxboxem xD

Linux ładniejszy? Hmm tez nie zawsze. Przecież to zalezy od środowiska graficznego, menadżera okien (np. IceWM jest moim zdaniem brzydki :P) , motywu itp. Ale na pewno jest pod tym względem bardziej konfigurowalny, a beryl wygrywa zdecydowanie na kazdym polu z areo.

wiele osób dopiero zaczyna i nawet tak banalne dla niektórych teksty są przecież potrzebne :slight_smile: Ale fakt faktem, że jak taki początkujący poczyta porównanie XP vs Linux to od razu się zniechęca i wyrabia sobie opinie nt “zdziczałego linuksa”, bo przecież wyczytał w piśmie dla początkujących ;p

Dokladnie tak, a komputer świat naprawde przesadza z tym wyjaśnianiem krok po kroczku kazdej rzeczy, ja chca nauczyc laika obslugi kompa to niech wydadzą “kompuer świat - podstawy” :stuck_out_tongue:

To właśnie Komp. Świat jest takim pismem :slight_smile: Bardziej zaawansowani sięgają po Eksperta :slight_smile:

Tylko, że jeśli ludziom wpaja się taką, tendencyjną, relatywną wiedzę… to później mogą myśleć stylem Komputer Świata, czyli nie biorąc pod uwagę wielu znaczących czynników, obojętnie na temat jakiego zagadnienia, co powinno być wszystko uwzględnione, by nie upraszczać prawdy…

Według mnie Windows Vista znacznie przewyższa Windows XP, A ich testy polegają na który system szybciej się wyłączy,włączy,instaluje lub nagrywa MP3 :smiley:

Nie zawsze.

W większości testów XP vs. Vista kładli główny nacisk na porównanie w grach itp.

Vista okazała się nieznacznie gorsza od XP

KŚ - taki sobie magazyn komputerowy. Po cholere tyle tabel? Jest test - tabela na całą stronę lub kilka… No a teraz mnie zaskoczyli tym testem Windowsa i Linuxa a także tematem okładkowym - Outlook najlepszy… no nie wiem… I tak nie korzystam z klienta poczty elektronicznej.

Testy KŚ to zawsze były kpiny, ale niestety masa laików uważa ich za wyrocznie…

Od kiedy Outlook 2007 jest klientem poczty? Z tego co wiem jest on programem do zarządzania informacją, a klient e-mail jest jedną z jego funkcji. Zresztą był na ten temat artykuł.

My nie jesteśmy ekspertami, oni są doświadczeni z zawodu i nie miejcie pretensji do nich oni nie wybierali sobie byle jak, knapik powiedz czy testowałeś na takim sprzęcie te systemy na pewno nie. Na koniec oni znają się lepiej niż ty knapik.

Przeciez ten numer był już ponad 2 miechy temu. :stuck_out_tongue_winking_eye:

A wg mnie porównanie jest zrobione w porządku… Wszystko zostało dokładnie zmierzone i ocenione. W PCWK był podobny test i wyniki prawie identyczne…

Ostatmio jak byłem u kumpla to widziałem u niego numer KŚ o Viście… nie wiem kto to pisze…najlepsze było jak tłumaczyli jak wejść do menu start i do czego ono służy…to pismo nadaje się do mojej Babci, która nie wie nic o kompach i wszystko musi musze Jej pisać na kartce na co po kolei kiliknąć żeby wejść na oneta :frowning: … KŚ powinien zmienić nazwę na coś w stylu , Porady Babuni’’ :stuck_out_tongue:

No bo KŚ to pismo dla początkujących użytkowników, takich, którzy po raz pierwszy stykają się z kompem.

ja juz przestałem czytać ks ale ekserta czytam dalej i kupiłem na probe pc format zoabczymy