Najpierw automatyczny restart teraz wolna praca pecka

Proszę o poradę.

Kilka dni temu pojawiły się problemy z automaczycznym restartem kompa. Wyświetlał się komunikat coś z aplikacją services.exe oraz kod 203 i że za 60 sek będzie restart. Sprawdziłem temp. procka Int.Pent 4. Dochodzi do 57 stopni. Przeczyściłem wentylator i postanowiłem dokonać optymalizacji XP wedle wskazówek na forum. Podczas skanowania niektórymi antyspamami komp się wieszał. Obecnie sytuacja wygląda tak że procesor osiąga cały czas temp. 57 stopni ale komp nie restartuje. Bardzo długo natomiast ładują się wszystkie programy po restarcie - po wyświetleniu pulpitu muszę odczekać jeszcze z 1-2 min. Komputer pracuje jak by skokami (co widać chociaż podczas skanowania). Explorer po kliknięciu odpala się z dużym opóźnieniem. Proszę dajcie znać czy coś jest nie tak w logach.

log z HijackThis

log z Silent Runners

Użyj narzędzia FixWareOut.

Zafixuj.

Przeskanuj ten plik na stronie http://virusscan.jotti.org/ i podaj wynik.

Daj nowe logi i C:\Fixwareout\report.txt :slight_smile:

Czy narzędzie Fixwareout należy używać w trybie awaryjnym z wyłączonyn przywracaniem systemu?

Narzędzia Fixwareout możesz użyć będąc w trybie normalnym. Ale najlepiej z wyłączonym przywracaniem systemu tak aby potem przez przypadek nie cofnąć do czasu kiedy była infekcja.

witam, oto logi wykonane po czynnościach o których wspominałaś

hijackthis

silent runners

i fixwareout

niestety nie mogłem odnaleźć pliku

pomimo że miałem odsłonięte wszystkie pliki systemowe.

proszę o info czy jest czyściutko :smiley:

Wchodzisz w Start --> uruchom --> services.msc --> zatrzymaj i wyłącz usługe Windows Management Service

Możliwe, że pliku nie ma. Ponieważ ogólnie jest to syf, to na wszelki wypadek:

Ściągasz narzędzie KillBox, zaznaczasz Delete on Reboot, potem klikasz All Files i wklejasz do pola Full Path of File to Delete ścieżkę:

C:\WINDOWS\System32\dmcue.exe

Klikasz X i reset sysa.

Wpis zafixuj, daj nowego loga z hjt :slight_smile:

Witam,

poczyniłem wszystkie kroki o których napisałas powyżej.

Niestety, po tych operacjach powrócił problem autom restartu kompa (błąd services.exe tym razem kod 204).

Przesyłam logi

hijackthis

oraz silent runners

z góry dziękuję za pomoc

Zafixuj.

Otwórz notatnik i wklej w nim to:

Plik -> zapisz jako -> zmień rozszerzenie na wszystkie pliki -> zapisz pod nazwą FIX.REG

Odpal plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru i reset kompa :slight_smile:

Zdejmij reset na rzecz BSOD w Panelu sterowania > System > Zaawansowane > Uruchamianie i odzyskiwanie > odptaszyć Automatycznie uruchom ponownie. Jak system wyświetli BSODa, spiszesz z niego dane (kod błędu z nazwą pliku pod spodem) i wrzucisz je tutaj.

Przeczytaj to: KLIK i wklej zawartość pliku minidump :slight_smile:

Witam,

zafixowałem plik o którym wspomniałaś i stworzyłem oraz odpaliłem fix.reg

Gorzej ze znalezieniem minidump. Jedyne pliki z rozszerzeniem .dmp jakie znalazłem pochodzą z 2006 roku (są spakowane w katalogu C:/windows/internet logs. Nie mam nic z bierzącą datą.

Jaki masz zasilacz (firma i moc)?

Sprawdź błędy w podglądzie zdarzeń:

Start => Panel Sterowania => Narzędzia Administracyjne => Podgląd zdarzeń

Jeśli będą jakieś na czerwono, to wklej szczegóły.

Sprawdź RAM programem --> Memtest86

Witam,

znalazłem w końcu pliki minidump z bierzącymi datami. Uruchomiłem Debuggin Tools ale nie wiem jak zapisać zawartość raportu aby go tutaj wkleić.

Gdy dasz NO i skończy pracę pojawi się ramka i na forum daj wlkej - nic nie rób nie staraj się kopiować itd.

po kilku dniach spokoju znowu pojawia się błąd kod 203 dla services.exe , czasami również pojawia się bluescreen z błędemsrescan.sys.

w podglądzie zdarzeń występuje błąd:

service control manager

oto info z debuggera

oraz hijackthis raz jeszcze

Złączono Posta : 10.02.2007 (Sob) 15:00

czy ktoś mi pomoże please?