Najpierw ciągłe restarty, teraz brak możliwości instalacjiXP

Witam!

Mam problemy z Windowsem XP Home. Jednego dnia rano używałam normalnie kompa i wszystko było w porządku. Popołudniu, gdy próbowałam go włączyć, włączał się tylko do momentu pojawienia się czarnego ekranu i napisu Windows XP. Gdy miał się przełączyć na błękitny ekran z napisem “Zapraszamy” następował restart i tak w kółko. Zrobiłam format C i postawiłam system na nowo. Ściągnęłam kilka programów, które były mi potrzebne. Zdążyłam nawet zainstalować operę, ale innych programów już nie, bo nie udało się otworzyć plików. Pojawiało się info: “błąd :Aplikacja nie została właściwie zainicjowana”. W nawiasie był jakiś numer, chyba 0xc8000000 lub 0xc0000008. Ale otwarta przeglądarka działała. Po zamknięciu opery, nie udało jej się otworzyć na nowo, bo pojawiał się wyżej wspomniany komunikat. Znów zrobiłam format C, zainstalowałam Windowsa i od razu potem avasta i przeskanowałam kompa. Pokazał w plikach systemowych wirusa malware-gen, ale tylko jeden plik przeniosłam do kwarantanny, 2 pozostałe miały komunikat “tylko do odczytu”. Nie dało się ich ruszyć nawet z wiersza poleceń. Po przeskanowaniu avast zalecił jeszcze jedno skanowanie w trakcie włączania systemu, które zrobiłam i wtedy wykryło ten sam wirus jeszcze w kilku plikach na innych dyskach. Nie wszystkie pliki udało się przenieść do kwarantanny, bo był podobny problem - “tylko do odczytu”. System się załączył, ale po próbie uruchomienia jakiegokolwiek pliku pojawiał się znowu komunikat, że aplikacja została źle zainicjowana. Po wyłączeniu, komputer znowu nie chciał się włączyć. Było jeszcze kilka prób reinstalu, które kończyły się tym samym aż wreszcie komp odmówił współpracy i zawiesza się już przy instalacji Windowsa.

Mogę zrobić format wszystkich dysków, ale zależy mi na wydobyciu z nich przynajmniej niektórych danych, które są mi potrzebne.

Proszę o pomoc, tylko w miarę prostym językiem, jestem polonistką, a nie informatykiem i nie za bardzo orientuję się w żargonie komputerowym.

przeskanuj czymś innym np malwarebytes

Było jeszcze kilka prób reinstalu, które kończyły się tym samym aż wreszcie komp odmówił współpracy i zawiesza się już przy instalacji Windowsa.

WITAM- czyli teraz na kompie nie ma windowsa?

jeśli masz możliwość pobrać na innym komputerku ten programik

http://www.dobreprogramy.pl/Avira-AntiV … 20514.html

to wypal płytke np.programem

http://www.dobreprogramy.pl/Ashampoo-Bu … 12487.html

żeby wypalić płytke musisz tym programikiem wybrać

utwórz/nagraj obraz płyty

wskazać gdzie jest zapisany ten plik obrazu(najlepiej zapisz ten obraz pobrany na pulpicie)

następnie wypalasz obraz płytki i skanujesz nią ten komputer zainfekowany

Masz więcej niż 1 dysk?. Może myślałaś o partycjach ?. To ważne.

Hej,

Na 90% obstawiałbym problem sprzętowy, a dokładnie to, że padła pamięć RAM. Należałoby sprawdzić jej działanie przy pomocy programu Windows Memory Diagnostic Tool. Ściągamy program i za jego pomocą wykonujemy albo dyskietkę startową, albo obraz płyty (w formacie ISO), który następnie wypalamy na pytkę przy pomocy na przykład ImgBurn. Następnie bootujemy komputer z wypalonej płytki - tak jak Windows’a - i program uruchamia się automatycznie. Należy wykonać co najmniej 3 - 4 przebiegi. Jeśli w dolnym oknie pojawią się jakiekolwiek czerwone wpisy, pamięć RAM jest uszkodzona.

Pozdrawiam,

Dimatheus

No nie ma, komp wiesza się przy próbie zainstalowania systemu.

Mam jeden dysk, oczywiście chodziło mi o partycje. Dzięki za wszystkie podpowiedzi, jeśli tylko namierzę jakiś komputer z nagrywarką, to spróbuję pościągać programy.

Witaj-tutaj dam taki programik ze ściągawka jeśli chodzi o wydobycie plików

http://traxter-online.tk/paragon-rescue … t-302.html

Hej,

Co potwierdza tezę, że uszkodzeniu uległa pamięć RAM bądź płyta główna. W każdym bądź razie mamy do czynienia z uszkodzeniem sprzętowym.

Pozdrawiam,

Dimatheus