Najpłynniejsza i stabilna wersja Mozilli dla starszego laptopa

Witam

i się pytam, która z wersji starszych nada się do mojego laptopa ACER Extensa 5620 z win 7 x86 ?

Chodzi mi o Firefoxa, bo google przeżarte jest reklamami. Mi laptop głównie służy do oglądania TV internetowej,

jakichkolwiek filmów, ipli, yt, cda, itd, a to mój lapek nie należy do tych nowszych a starszej daty i chcę powrócić do starszej wersji, ale nie wiem, która z nich była najlepsza…proszę doradzić :slight_smile:

 

Osobiście darowałbym sobie instalowane starej wersji, ponieważ może mieć dziury bezpieczeństwa co ewentualnie może spowodować wcześniejsze czy późniejsze problemy z jakimś internetowym crapem typu malware itd.

Jeśli już to może próbować zmienić przeglądarkę?

Szukaj lżejszej przeglądarki, zwracaj uwagę na ilość kart itp. Staroć się nie sprawdzi, prędzej jakiś SlimJet czy coś w tym guście.

Jest też dostępny Firefox w wersji light. Stara wersja FX nic ci nie da.

Spróbuj tej wersji:

https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/38.7.1esr/win32/pl/

zainstaluj Pale Moon http://www.dobreprogramy.pl/Pale-Moon,Program,Windows,25432.html

Windows 7 + stary laptop = ogromne lagi.

Ogromne lagi = wkurzanie się.

Wkurzanie się = stres.

Stres = depresja.

Depresja = choroba.

Choroba = śmierć.

Nie ryzykuj i już dziś zainstaluj Linuksa :P! Nie no, ale szybciej by chodził od Windowsa. Aby przyspieszyć działanie systemu, wyłącz Areo i inne podobne upiększacze pulpitu, a laptop znacznie przyspieszy.

Co do Firefoksa, jestem za stensem - Pale Moon to lekka i przyjemna przeglądarka, znacznie szybsza od pierwowzoru. Do tego polecam wtyczkę uBlock, by blokować wnerwiające reklamy.

Pocieszne :smiley: spróbuję

A konkretniej? :slight_smile:

Owszem chciałabym spróbować, tylko sęk tkwi w tym, że mam w firefox konto sync= hasła, zakładki itp.i nie wiem, czy nadal będzie możliwa synchronizacja między przeróżnymi przeglądarkami…

Tutaj Firefox w wersji light http://www.dobreprogramy.pl/Light,Program,Windows,56667.html

Moi drodzy,

dziękuję za porady

przejrzałam najpierw SlimJet. Po jego odpaleniu nie za wiele zrobiłam (tzn przeglądnełam) bo nie mam konto google typowego do zakładek, historii itp. z resztą jest na bazie chroma, a ja że google chroma nie znoszę odpadło :slight_smile:

 

Sprawdziłam tego Pale moona jako prościejszy odpowiedni Mozilii i napiszę tak, że bardzo mi się spodobało, płynnie odtwarzało tv internetową, czy vod czy player, strony pieknie szybko się ładowały, czy cokolwiek, nawet po 1,2-dniowej przerwie rewelka , noo… prawie rewelka. Niby wszystko ładnie pięknie, ale nie mogę sobie coś poradzić ze spolszczeniem do PM, w niektórych częściach przeglądarki ładnie jest po polsku, a w głownych narzędziach, czy menu główne jest cały czas po angielsku :confused: ściągłam spolsczenie stąd, czy nawet z dodatków, ale nic nie spolszczyło:( ja już sama nie wiem jak ustawić polski w tej przeglądarce i zschynchronizować chocby hasła i inne pozostałe rzeczy, bo zauważyłam, że konto pale moon nie scali się z firefox sync i jest przeszkoda.

Co do lżejszej wersji Firefox , czyli Light najbardziej sie na te przeglądarkę nastawiałam, ale jest to o  to taki problem:

 

5703f300523ef_bd_otwierania_programu_Lig

i nie otworzyłam a też bym chciała spróbowac tej wersji i co  w takim przypadku ??

 

Spróbuj przeinstalować program, jeśli nie pomoże wgraj net framework 3.5, 4.0,  4.5 gdy nie masz.

Zainstaluj sobie Lubuntu (taki lekki Linux przeznaczony na stare komputery). Tak jak mówił @Amaterasu - Windows będzie ci lagować, zwłaszcza Windows 7, no i Windows ma te całe wirusy, malware, adware i inne crapy, a Linux tego nie ma. Co do jakiejś lekkiej przeglądarki to może spróbuj zainstalować Midori (choć na Lubuntu Firefox działałby raczej szybko). Midori jest też raczej słaba w wersji Windowsowej, ale za to na Linuxie jest nawet OK. Próbowałeś też Operę lub Vivaldi?

Po zainstalowaniu spolszczenia trzeba wpisać w pasek adresu  about:config  kliknąć  ok  i wpisac “szukaj” general.useragent.locale   “pl” po resecie jest polski język  http://www.palemoon.org/langpacks.shtml

Ja tam nie będę narazie Linuksa, bo jego wygląd i niektóre fukcje są dla mnie nie kumate i raz próbowałam zainstalowac adobe na linuksa , zielonego pojęcia nie miałam jak to się instaluję.

 

Udało się i jest rewelacyjne, dobra wskazówka dzięki

I miałeś rację, pobrałam, zainstalowałam i odpalił- interesująca i leciutka ta przeglądarka .

Tak z ciekawości - jaki program Adobe?

Adobe Flash Player na starym windowsie , wtedy to była jakaś masakara  :slight_smile: