Najpłynniejsza i stabilna wersja Mozilli dla starszego laptopa

(FiYolka) #1

Witam

i się pytam, która z wersji starszych nada się do mojego laptopa ACER Extensa 5620 z win 7 x86 ?

Chodzi mi o Firefoxa, bo google przeżarte jest reklamami. Mi laptop głównie służy do oglądania TV internetowej,

jakichkolwiek filmów, ipli, yt, cda, itd, a to mój lapek nie należy do tych nowszych a starszej daty i chcę powrócić do starszej wersji, ale nie wiem, która z nich była najlepsza..proszę doradzić :slight_smile:

(Ground21) #2

Osobiście darowałbym sobie instalowane starej wersji, ponieważ może mieć dziury bezpieczeństwa co ewentualnie może spowodować wcześniejsze czy późniejsze problemy z jakimś internetowym crapem typu malware itd.

Jeśli już to może próbować zmienić przeglądarkę?

(drunkula) #3

Szukaj lżejszej przeglądarki, zwracaj uwagę na ilość kart itp. Staroć się nie sprawdzi, prędzej jakiś SlimJet czy coś w tym guście.

(Longhorn2009) #4

Jest też dostępny Firefox w wersji light. Stara wersja FX nic ci nie da.

(kp1971) #5

Spróbuj tej wersji:

https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/38.7.1esr/win32/pl/

(stens1950) #6

zainstaluj Pale Moon http://www.dobreprogramy.pl/Pale-Moon,Program,Windows,25432.html

(Amaterasu) #7

Windows 7 + stary laptop = ogromne lagi.

Ogromne lagi = wkurzanie się.

Wkurzanie się = stres.

Stres = depresja.

Depresja = choroba.

Choroba = śmierć.

Nie ryzykuj i już dziś zainstaluj Linuksa :P! Nie no, ale szybciej by chodził od Windowsa. Aby przyspieszyć działanie systemu, wyłącz Areo i inne podobne upiększacze pulpitu, a laptop znacznie przyspieszy.

Co do Firefoksa, jestem za stensem - Pale Moon to lekka i przyjemna przeglądarka, znacznie szybsza od pierwowzoru. Do tego polecam wtyczkę uBlock, by blokować wnerwiające reklamy.

(FiYolka) #8

Pocieszne :smiley: spróbuję

A konkretniej? :slight_smile:

Owszem chciałabym spróbować, tylko sęk tkwi w tym, że mam w firefox konto sync= hasła, zakładki itp.i nie wiem, czy nadal będzie możliwa synchronizacja między przeróżnymi przeglądarkami…

(Longhorn2009) #9

Tutaj Firefox w wersji light http://www.dobreprogramy.pl/Light,Program,Windows,56667.html

(FiYolka) #10

Moi drodzy,

dziękuję za porady

przejrzałam najpierw SlimJet. Po jego odpaleniu nie za wiele zrobiłam (tzn przeglądnełam) bo nie mam konto google typowego do zakładek, historii itp. z resztą jest na bazie chroma, a ja że google chroma nie znoszę odpadło :slight_smile:

Sprawdziłam tego Pale moona jako prościejszy odpowiedni Mozilii i napiszę tak, że bardzo mi się spodobało, płynnie odtwarzało tv internetową, czy vod czy player, strony pieknie szybko się ładowały, czy cokolwiek, nawet po 1,2-dniowej przerwie rewelka , noo… prawie rewelka. Niby wszystko ładnie pięknie, ale nie mogę sobie coś poradzić ze spolszczeniem do PM, w niektórych częściach przeglądarki ładnie jest po polsku, a w głownych narzędziach, czy menu główne jest cały czas po angielsku :confused: ściągłam spolsczenie stąd, czy nawet z dodatków, ale nic nie spolszczyło:( ja już sama nie wiem jak ustawić polski w tej przeglądarce i zschynchronizować chocby hasła i inne pozostałe rzeczy, bo zauważyłam, że konto pale moon nie scali się z firefox sync i jest przeszkoda.

Co do lżejszej wersji Firefox , czyli Light najbardziej sie na te przeglądarkę nastawiałam, ale jest to o  to taki problem:

5703f300523ef_bd_otwierania_programu_Lig

i nie otworzyłam a też bym chciała spróbowac tej wersji i co  w takim przypadku ??

(Longhorn2009) #11

Spróbuj przeinstalować program, jeśli nie pomoże wgraj net framework 3.5, 4.0,  4.5 gdy nie masz.

(sajmon17099) #12

Zainstaluj sobie Lubuntu (taki lekki Linux przeznaczony na stare komputery). Tak jak mówił @Amaterasu - Windows będzie ci lagować, zwłaszcza Windows 7, no i Windows ma te całe wirusy, malware, adware i inne crapy, a Linux tego nie ma. Co do jakiejś lekkiej przeglądarki to może spróbuj zainstalować Midori (choć na Lubuntu Firefox działałby raczej szybko). Midori jest też raczej słaba w wersji Windowsowej, ale za to na Linuxie jest nawet OK. Próbowałeś też Operę lub Vivaldi?

(stens1950) #13

Po zainstalowaniu spolszczenia trzeba wpisać w pasek adresu  about:config  kliknąć  ok  i wpisac “szukaj” general.useragent.locale   “pl” po resecie jest polski język  http://www.palemoon.org/langpacks.shtml

(FiYolka) #14

Ja tam nie będę narazie Linuksa, bo jego wygląd i niektóre fukcje są dla mnie nie kumate i raz próbowałam zainstalowac adobe na linuksa , zielonego pojęcia nie miałam jak to się instaluję.

Udało się i jest rewelacyjne, dobra wskazówka dzięki

I miałeś rację, pobrałam, zainstalowałam i odpalił- interesująca i leciutka ta przeglądarka .

(sajmon17099) #15

Tak z ciekawości - jaki program Adobe?

(FiYolka) #16

Adobe Flash Player na starym windowsie , wtedy to była jakaś masakara  :slight_smile: