Najpotrzebniejsze aktualizacje dla WinXP

Witam. Jutro będę robił formata. Zauważyłem że gdy pobiorę wszystkie dostępne aktualizacje to system bardzo zwalnia.

Więc które aktualizacje pobrać by system ??był jak najbardziej bezpieczny, ale nie zwolnił

Które? Krytyczne lub jakie inne? A może w ogóle ich nie pobierać? Wgrać tylko dobre progsy do zabezpieczenia.?

Bzdura

Zawsze należy pobierać wszystkie aktualizacje jakie są dostępne.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=7863 <- przeczytaj, podobno SP3 przyspieszył XP o 10%

Jak wolno chodzi to otymalizacja i odchudzanie XP. Rejestr przeczyścić CCleanerm

Aktualizacje automatyczne (instalacja ekspresowa), które są pobierane przez system z Windows Update, są aktualizacjami poprawiającymi działanie systemu jak i zwiększające bezpieczeństwo. Moim zdaniem wszystkie te aktualki są potrzebne…

Możesz sobie odpuścić te z których korzystać nie będziesz, w moim przypadku są to np. te do IE7 z którego nie korzystam, MSOffice, i kilka podobnych

Korzystając z Windows Update aktualizujesz sam system, no i IE 7 (jeżeli masz zainstalowane). Aby aktualizować dodatkowo MSOffice aktualizacje muszą być ustawione na Microsoft Update…

Mi właśnie z aktualizacjami kompik chodzi dużo szybciej. Jest taka aktualizacja nawet która aktualizuje mikrokod i poprawia wydajność komputerów z prockiem Intela :slight_smile: Poza tym jest parę aktualizacji poprawiających stabilność itp. Zrobiłem sobie listę aktualizacji, które mój komp automatycznie pobiera i ściągnąłem ze strony MS i zintegrowałem je w nLite - po formacie pobrał mi tylko 3 aktualizacje (moja lista jest ‘świeża’ :wink: )

Żeby system chodził sprawnie polecam czyścić dyski, rejestr i defragmentować HDD, zresztą jest tu sporo tematów o konserwacji systemu ;]