Najprostsze dzielenie neostrady

Witam,

Chcę podzielić Neostradę na dwa komputery w następujących okolicznościach: komputer z Vistą połączony zwykłą skrętką z drugim komputerem z Windows XP Professional. W tej chwili obydwa komputery widzą się w sieci i tę funkcjonalność chcę zachować nadal, ale drugi komputer z XP zamierzam podłączyć do internetu. Czy jest to możliwe bez instalowania routera i innego urządzenia, tylko wykorzystując istniejącą sieć? Na pierwszym komputerze (tym z Vistą) Neostrada jest podłączona poprzez modem Sagem F@st 800.

Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc - przeszukałem archiwum i FAQ-i, ale większość rozwiązań opiera się na wykorzystaniu routerów, tymczasem mnie zależy na najprostszym podziale i nie przeszkadza fakt, że internet na XP nie będzie działał, gdy komputer z modemem będzie wyłączony.

Pozdrawiam!

http://storage.dobreprogramy.pl/demonst … wa_low.htm

Tutaj jest wszystko wyjaśnione w bardzo prosty sposób :slight_smile:

Dzięki paw3l.pl za pomoc. Ten kreator już mi co nieco wyjaśnił, ale mam jeszcze jedno pytanie - w jaki sposób udostępnić połączenie ADSL pod Vistą, które nie jest tak, jak w kreatorze uzyskane poprzez kartę sieciową, tylko USB?

Pozdrawiam

Centrum sieci i udostępniania >>> Zarządzaj połaczeniami sieciowymi >> ppm na połaczeniu neostrady >> zakładka udostępnianie >>> zaznaczasz Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie …

api bardzo dziękuję Ci za pomoc. Dokładnie o to mi chodziło. Już wszystko działa, a post mam nadzieję, że będzie pomocny tym, którzy szukają podobnego rozwiązania, bo choć to najprostsza konfiguracja, nie mogłem znaleźć jej opisu na żadnej stronie.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.