Najprostszy cms do html - edycja plików przez przeglądarkę


(Devil1985) #1

Witam.

Znów zwracam się do was z prośbą.

Dalej drążę temat "produkcji" stron www.

Mam zrobioną stronę wraz z grafiką. Poszczególne zakładki/podstrony są przechowywane w osobnych plikach tekstowych (*.html).

Nie bardzo chciałbym podpinać stronę pod jakiegoś cmsa gdyż zazwyczaj jest to strona zawierająca kilka podstron statycznych, lecz od czasu do czasu trzeba by zmodyfikować lub dopisać np. newsa do jednej z podstron. Czy dałoby najprostszym sposobem utworzyć/podpiąć coś gotowego co pomogłoby mi modyfikować te pliki z poziomu przeglądarki ale po uprzednim zalogowaniu/podaniu hasła?

Na pewno jest coś takiego tylko nie bardzo wiem gdzie szukać. Dobrze by było aby taki moduł miał pasek narzędziowy do formatowania tekstu jak to przystało na cmsa.

Jeśli już takie coś by było to czy jest szansa tworzenia nowych podstron.

I jak zwykle nie proszę o gotowce (choć nie pogardzę) ale proszę o wskazówki gdzie i czego szukać. Sam nic w php nie napiszę ale mogę zmodyfikować :slight_smile:

Od razu uprzedzam że bazy danych nie wchodzą w grę. Może być coś prostego co modyfikowałoby pliki.

pozdrawiam


(adpawl) #2

http://webdesignledger.com/tools/10-sim ... -solutions


(djgrzenio) #3

wordpress -> prosciej juz sie nie da :slight_smile:


(Devil1985) #4

wp jest kombajnem który korzysta z bazy! a jej nie potrzebuję.


(Drobok) #5

Hostingi mają klienty ftp via www, to czego potrzebujesz to właśnie one :slight_smile:

Swoją drogą przepisanie strony na bazę danych było by lepszym rozwiązaniem :slight_smile:


(djgrzenio) #6

http://webdesignledger.com/tools/10-sim ... -solutions


(Devil1985) #7

to ja może inaczej spróbuję.

Mam napisaną stronę opartą na plikach (każda podstrona zawarta jest w innym pliku) i chodzi mi o to aby mieć jakiś skrypt (bo cms to chyba za dużo) który wywołam np: www.mojastrona.pl/admin.php. Ma być to bezpieczne czyli najpierw prosi o login i hasło a następnie wyświetli wszystkie moje pliki. Po kliknięciu jednego otworzy się okienko z zawartością pliku i możliwością jego zmodyfikowania i zapisania. Ten "skrypt" będzie miał wgląd do wszystkich plików tylko w jednym katalogu na serwerze (nie do wszystkiego). Opcjonalnie będzie miał możliwość oprócz edycji pliku, stworzenie nowego bądź usunięcie któregoś.

Mam nadzieję że opisałem jasno i jak widać cms jednak mi nie jest potrzebny. Moja strona oparta jest wyłącznie na kilku plikach i jednym szablonie, całość jest wykonana wcześniej i chodzi tylko o modyfikacje treści.

Widziałem coś w starych tematach i było coś podobnego lecz bez logowania i bez formatowania tekstu. Myślę że istnieje w sieci taki gotowiec z którego mógłbym skorzystać lecz nie wiem gdzie i jak tego szukać.

pozdrawiam


(djgrzenio) #8

zapoznales sie z linkiem ktory podalem? sprawdziles kazdy skrypt? jest tam taki jaki potrzebujesz :slight_smile:


(Devil1985) #9

djgrzenio , nie sprawdzałem ich ale przejrzałem stronę i szczerze to nie wiem który się do tego nadaje. Oglądnąłem kilka dem i poczytałem info na ich stronach ale dalej jestem w kropce. Cóż jeszcze wrócę do nich na spokojnie. Spróbuję podpiąć je może wtedy sobie poradzę. Dzięki. pozdrawiam


(djgrzenio) #10

to cos slabo ogladales dema

http://www.wolfcms.org/


(Stand5) #11

Możesz jeszcze spróbować z Piko CMS


(Devil1985) #12

musi koniecznie edytowac istniejace juz pliki... a nie działać na bazach


(djgrzenio) #13

szablony masz na plikach. a jakie kolwiek zastosujesz rozwiazanie i tak bedziesz musial content wrzucic do jakiegos systemu


(kostek135) #14

Nie polecę nic konkretnego, bo nie znam. Mam jednak wrażenie, że odpowiadający nie rozumieją pytającego. Autor wątku nie szuka CMS-a, tylko skryptu pozwalającego przez przeglądarkę edytować zawartość poszczególnych podstron html znajdujących się na tym samym serwerze. Można to napisać w php dość prosto:

Listę plików do edycji wyświetlamy podobnie jak jest w przykładzie: http://php.net/manual/en/function.readdir.php

Edycja to do każdego np. linku związanego z operacją get, wczytujemy zawartość pliku do jakiegoś textarea. Zapisywanie związać z akcją przycisku. Podczas odczytywania zapamiętujemy skąd wzieliśmy content to zapisujemy go spowrotem ( nadpisując a nie dopisując ) do tego samego pliku. To taka najprostsza wersja. Pytanie o hasło będzie wymagać sesji, ale tu wystarczy ogarnąć jakiś tutorial z logowaniem. Być może ktoś inny zna gotowe rozwiązanie.


(adpawl) #15

Dokładnie, z przebiegu dyskusji wynika że nie chodzi o CMSa tylko o menadżera plików.

Można sobie coś prostego samemu skrobnąć, można dostosować jakieś istniejące skrypty, albo poszukać takiego bardziej wypasionego menadżera.

Może Mollify się nada http://www.mollify.org , albo

http://www.ajaxplorer.info

http://forum.filemanager.corefive.com/t ... ed-version

albo jeszcze coś innego.


(Devil1985) #16

no w końcu ktoś mnie zrozumiał :slight_smile: ogarnę po niedzieli te rady i linki.

Chodzi właśnie o to że piszę strony w htmlu, na plikach i tak żeby coś zmienić to trzeba ściągnąć plik na kompa, zedytować i wysłać ponownie na serwer. Chciałbym sobie uprościć zadanie i robić to samo z poziomu przeglądarki.

Dzięki za pomoc