Najprostszy CMS + forum

Cześć.
Od ponad 10 lat nie “bawiłem się” w strony/fora itd. Kiedyś najprościej ‘postawić’ CMS było na WordPress + phpBB. Czy coś się zmieniło? Potrzebuję komuś w rodzinie postawić coś prostego i szczerze mówiąc nie chcę spędzić nad tym tygodni - ot, CMS, forum. Czy coś się zmieniło w tym temacie i podany zestaw nadal jest aktualny? A może coś innego?

Tak, aktualny. Wordpress ma coraz więcej przydatnych funkcji, ale nadal jest prosty w obsłudze, a do forum może MyBB bym bardziej polecił.

1 polubienie

Dzięki. A kojarzysz może jakiś sprawdzony/dobry sklep z tematami do Wordpress?

Ja korzystałem kiedyś z tego. Firma jest z Nepalu :slight_smile:
https://themegrill.com/wordpress-themes/premium/

Jeżeli zdecydujesz się na WordPress, a forum ma służyć tylko do prostych czynności, to możesz wykorzystać jeden z pluginów forumowych do WordPressa. W sprawie motywów do WP, skieruj się na ThemeForest.net Tam na pewno znajdziesz wiele ciekawych propozycji - ja zawsze kupuję tam :wink:

@Evode a kojarzysz jakiś sprawdzony plugin?

Pluginów jest wiele, ale ja osobiście miałem do czynienia tylko z bbpressem. Strona już nie istnieje, bo była to typowo supportówka poświęcona tematom związanym z branżą. U nas działał w miarę sprawnie, choć sama strona to był straszny moloch. Szału nie ma, ale tak jak pisałem wcześniej, do podstawowych zastosowań komunikacyjnych wystarczy.

1 polubienie

Od siebie dodam, że chyba nie ma dobre i działającego bridga pomiędzy WP a silnikami forum, zwłaszcza phpbb. Wiem nie było o nim mowy, ale warto mieć to na uwadze i najpierw sprawdzić czy są gotowe bridge pomiędzy WP a wybranym silnikiem forum i przede wszystkim są rozwijane, żeby nie okazało się, że za rok wyjdzie nowa wersja forum i albo zostajesz przy starej, albo nie masz integracji.