Najszybszy program do konwersji mkv na mp4

(sexy69bis) #1

Jaki program najszybciej skonwertuje mkv do mp4?

convert1.jpg

(flecht) #2

Podejrzewam, że najszybciej będzie przy pomocy ffmpeg. Jest też MEncoder…

Jak szukasz czegoś wygodniejszego to możesz spróbować z HandBrake lub innym Avidemux.

(Zulowski) #3

ffmpeg-a używasz mniej więcej tak :

ffmpeg -i plik.mkv -c:v libvpx -crf 12 -b:v 500K out.mp4

Parametrami się steruje (crf 4-63   - mniej lepiej), (-b:v 500k    -  bitrate)

tutaj jeszcze masz program który ostatnio znalazłem - ale jeszcze nie testowalem

http://www.erightsoft.com/SUPER.html

(sexy69bis) #4

Mnie interesuje najszybszy przy dużej ilości plików (seriali) to ma znaczenie

(flecht) #5

W takim razie proponuję dobranie odpowiednich ustawień do ffmpeg i masowe puszczenie tego w jakimś skrypcie. Jaki stosunek czasu konwersji do jakości jest dla ciebie idealny wiesz tylko ty sam.

(sexy69bis) #6

Najnowsza wersja ffmpeg z GUI to totalna porażka. Przekonwertowanie filmu (dane: patrz początek tematu) trwa więcej (ponad godzinę) niż sam film.

(madus) #7

Proponuje użyć FormatFactory bardzo prosty w użyciu i szybki

http://i.imgur.com/JmoXwIA.png

http://i.imgur.com/CK2cQMf.png

(sexy69bis) #8

Niestety jest to program, którego szybkość utrzymuje się przy końcu peletonu.

Potrzebował on 25 minut.

Przetestowałem już ok. 20 programów i lider zmieścił się w czasie poniżej 7 minut.

Coraz mniej jestem optymistyczny, że znajdę jeszcze lepszy.

Czołówka mieści się w czasie ok, 10 min a maruderzy 30 min.  #-o

(pigers1986) #9

jeśli chcesz zmienić “rozszerzenie” z MKV na MP4 i przekopiować zawartość AV - to MediaCoder, zaznaczasz tam Copy Video, Copy Audio - muxer MP4 voila, trwa to tyle co przekopiowanie pliku do pliku, szybciej się nie da.

czas dla pojedynczego pliku …

JSrkleG.png

(tomms) #10

Czas konwersji jest zależny od kodeka i ustawień ale jedna zależność jest stała, im chcesz lepszą jakość materiału wyjściowego tym będzie dłużej mielił.

Wymusić odpowiedni kodek przy pomocy parametru -codec, przykład:

ffmpeg -i test.mkv -codec:v libxvid -codec:a libmp3lame -b:v 1500k a.mp4

listę dostępnych kodeków w swojej instalacji ffmpega możesz podejrzeć w ten sposób:

ffmpeg -codecs

Dodatkowo używasz parametru ‘-crf’ i ‘-b:v’, używaj albo jednego albo drugiego. Pierwszy to Constant Rate Factor po jego zadaniu ffmpeg sam dobierze odpowiedni bitrate.

Ja najczęściej swoje filmy konwertuje przy ustawieniu -crf na 18, dla mnie wystarczająca jakość. U ciebie masz 12 więc ffmpeg da dużo większy bitrate a co za tym idzie będzie

wolno konwertował. Oczywiście nie każdy kodek ma -crf, zwykłe mpeg-4 nie rozumią tego więc dla nich trzeba ustawiać bitrate ręcznie. Taki bitrate zależy od wielkości

klatki obrazu i jakości którą chcesz uzyskać.

Advanced Video Codec jest jak najbardziej właściwym formatem dla kontenera MP4. Powyżej użyłeś parametru ‘-vcodec copy’ czyli skopiowałeś dokładnie strumień

wejściowy do wyjściowego, zmienił się tylko kontener z mkv na mp4.

No przecież dałeś libx264, to jest właśnie avc.

Dosyć szybki jest kodek ‘mpeg4’, spróbuj tak:

ffmpeg -i test.mkv -codec:v mpeg4 -codec:a libmp3lame -b:v 1500k a.mp4

Oczywiście bitrate sobie ustaw odpowiedni do jakości jaką chcesz uzyskać, z mpeg4 nie działa -crf. Jeśli to jeszcze jest za wolne to wtedy

popróbuj opcji specyficznych dla danego kodeka opisanych tutaj:

https://www.ffmpeg.org/ffmpeg-codecs.html

Jako punkt wyjścia możesz zacząć od opcji ‘me_method’ (estymacja ruchu), przykład:

ffmpeg -i test.mkv -codec:v mpeg4 -codec:a libmp3lame -b:v 1500k -me_method zero a.mp4

(sexy69bis) #11

Chcę teraz zostawić video jako avc (copy) i dźwięk zmienić z 384k ac-3 na  192k aac

ffmpeg nie schodzi poniżej 6 min tak wiele innych programów.

MediaCoder wywala błąd: Description: An invalid combination of settings is made

video: kopiuj video

format LC-AAC

Audio coder: Nero Encoder

Rate Mode: Target Bitrate 192 Kbps

Dla porównania mam 2 Media Encoder.

jeden ma takie ustawienia:

a drugi:

Ten pierwszy działa a ten drugi pokazuje błąd, chyba dlatego, że brak tam wpisu Muxer: FFmpeg.

Skąd on się tam pojawił skoro ustawiłem tak samo w obu programach.

Co trzeba zrobić, aby ten wpis się pojawił?

(pigers1986) #12

tam powinien być wybrany Multiplexer na AUTO.

Używaj angielskiego GUI bo tak jest łatwiej debugować.

Druga rzecz - co TY  W KOŃCU CHCESZ ?? Piszesz że chcesz tylko zmienić kontener a pokazujesz screeny ze konwertujesz dźwięk - to jest czasochłonne i zajmuje tyle ile zajmuje, zależy od mocy przerobowych komputera oraz wydajności koderów/dekoderów.

Spróbuj 128k bo moim zdaniem i tak nie odczujesz różnicy między 192 a 128 … a plik będzie mniejszy.

PS: Załącz wynik działania z MediaInfo na Twoim przykładowym pliku (dałem w moim poście taki).

(sexy69bis) #13

Apple iPad nie odtwarza AC-3 więc potrzebuję prze-konwertować tylko dźwięk. Dla mnie jest różnica między 192 a 128 czy nawet 160 Kbps.

MediaCoder-Premium robi takie błędy. MediaCoder chyba jest najszybszy: 2 min 30 sek. Pozostałe programy od 6 min do ponad 30 min.