Najszybszy program do plików .RAR

Witam!

Posiadam sprzęt: “Ultrabook Dell XPS 13 i7”, no i co tu dużo mówić…

Dysk rakieta, 10GB plików przenosi poniżej minuty czasu (kilkaset MB/s) a kochany program “WinRAR” wypakowuje pliki .RAR jakby to był jakiś Twardy Dysk a nie SSD.

Nie daj Boże że procesor czy RAM jest za słaby, bo procesor przy wypakowywaniu luźno jest używany do max 15% a ram 48% (oczywiście całościowo, nie że sam WinRAR)

No a cóż… Dysk? - Posiadam Windows 8 a tam w menadżerze urządzeń pisze ile dysk jest używany: 4MB/s! (wskazuje że dysk jest użyty na 0% - no bo co ma pisać skoro dysk maksymalną szybkość to ma kilkaset MB/s…)

Nie wiem czy ten program to jest jakaś kpina czy jak,

dlatego zwracam się tutaj z prośbą co zrobić z tym programem aby wypakowywał chociaż 50MB/s, a jak nie to jakiś inny - szybki program a nie takiego ślimaka…

Dziękuję z góry,

Pozdrawiam!

Dodane 02.01.2013 (Śr) 0:52

Żeby nie było, program nie jest w wersji testowej, lecz pełnej.

WinRAR 4.0 (wersja)

Najszybszy jest ZipGenius. Ze względu na wszechstronność i najlepszą kompresję, posługuję się darmowym programem 7-Zip - wypakowuję rar, zip i co tam tylko, pakuje też pliki, lub foldery i jestem zadowolony. Na pewno szybszy od WinRara, z którego dawno zrezygnowałem.

Dzięki za informację, na pewno skorzystam, ale póki co jednak zostanę przy WinRAR’ze.

Wbiłem na Winrar.pl i zauważyłem nową wersję (4.20) ze zmianami takimi jak praca przy wielu rdzeniach i lepsza dekompresja/kompresja.

Z nową wersją procesor jest używany nawet do 25%, Ram tyle samo, a prędkość wypakowywania jest zauważalnie dużo szybsza, ale jakaś rewelacja nadal to nie jest.

Te można można zamknąć,

Pozdrawiam :wink:

:o trochę to dziwne co piszesz.

Ponieważ używam laptopa Toshiba z processorem bardzo malutkim AMDE-450 4GB ram win 7 64

Używam 7Zip i transfery nawet przy bardzo dużych plikach to 150 do 300 MB .

Może sprawdź z jakiej wersji systemu korzystasz x86 czy x64 i staraj się dobrać x86 wersję x86, natomiast x64 wersję x64

Nie tylko od rodzaju pliku, ale od szybkości taktowania procesora i elementów wydajnościowych sprzętu komputerowego, bo tak naprawdę kompresja polega na zastosowaniu jak wyszukałeś odpowiedniego algorytmu kompresującego dane.