Najtańsza jednostka - Amd czy Intel?

Ale te części są wszystki na stronie apollo no tylko, że pisze Kraków - brak, coś tam - brak. Więc nie wiem czy to będzie tak że będe musiał zadzwonić do nich aby zamówili te części na sklep, czy jak? W ogóle tam Rzeszowie kupuje sie jak w sklepie kom że potrzebuje to i to, czy wcześniej zamawiasz na stronie i odbierasz w Rzeszowie? Może wytrzasne 100 zeta skąś, jeszcze zobacze. Ale skłaniam się do E2180. Jak w końcu z tą EP31? Jest droższa, a nie obsługuje pamięci 1066? Wiem że nie mam co o tym marzyć za taką kase, ale mnie to ciekawi.

EP ma funkcje oszczędzania energii (DES) jak Asusowe EPU.

a może tak:

E1200 - 115zł

1GB RAM - 47zł

GA-G31M-S2L ze zintegrowanym układem graficznym - 137zł

RAZEM: 299zł

wszystko w www.wlodipol.pl z Krakowa, zamawiasz i następnego dnia możesz odebrać wszystko osobiście, E2180 też się znajdzie zapewne

Chłopie do Rzeszowa mogę jechać, ale do Krakowa ;|? Coś mi się to nie widzi.

Sorry, Apollo skojarzyło mi się z Krakowem:)

Nie wiedziałem o oddziale w Rzeszowie.

No to w tym apollo można kupować tak jak normalnym sklepie? CZy bede musiał dzwonić i czekać ileś tam aż zamówią te cześci i dopiero tam pojechać tj do Rzeszowa?

zadzwoń i się zapytaj czy mają części jakie chcesz, jeśli mają to tylko po nie jedziesz, jeśli nie to musisz czekać aż sprowadzą :wink:

Raz u nich kupowałem, w Krakowie. Pojechałem po części okazało się, że dostałem tylko zasilacz i RAM a procka, grafy i płyty jeszcze nie sprowadzili. Wziąłem więc tylko to co mieli a resztę poprosiłem kurierem, oczywiście musiałem za kuriera zapłacić 18,30zł. Do tego się jeszcze okazało w pewnym momencie (bo zawsze możesz sprawdzić stan zamówienia w internecie) że mają już płytę i procka a grafy wciąż nie. Więc poprosiłem o wysyłkę tych dwóch rzeczy a grafę kupiłem na allegro.

Sklepy nie mają wielkich magazynów nie warto załadowywać magazynu częściami które mogą nie zejść, zamówisz, oni wyślą mejla czy zadzwonią kiedy ściągną i po kłopocie, lub sam po zamówieniu do nich napisz.

Wezme te części jednak w agito, tak jak radził elkanguro , wyszło 2 dyszki taniej. Mam takie pytanko jeszcze. Jeżeli zamówie te 3 części (kartę graf biore z allegro), to piszą że wysłają wszystko w jednej przesyłce. W tym sklepie kupuję się tak, że przelewasz kase na konto i kurierem ci wysyłają części? Na stronie pisze że przesyłka wyniesie 15 zł + 5zł (za pobraniem), więc tylko 20 zl za przesyłke? Nie wiem czy dobrze czaje, za pobraniem oznacza że kurier wpada do domu i dopiero mu płacę czy co? Przepraszam że zadaje takie głupie pytania, ale wole mieć pewność. Jestem noobem ;p ponieważ prawie nic przez neta nie kupuje.

Tak.

Jak płacisz przelewem to 15, przy odbiorze +5 zł.

O dziękuje bardzo Tobi. A metodę zapłaty wybiera się po tym jak sie kliknie “do koszyka” czy jak? Najpierw należy się na Agito zarejestrować? Takie jeszcze pytanie: jeżeli mam 17 lat to mogę normalnie kupować tam i zrobić konto na agito (chodzi mi o to że nie pełnoletni jestem), czy będe musiał wszystko kupować na mame, czy tam tate?

Na początek załóż konto, przy składaniu zamówienia, dacie odbioru, miejscu odbioru będziesz miał wybór jak za to zapłacisz.

Można jeszcze nie widziałem żeby jakiś sklep ograniczał wiek do 18, normalne zakupy tyle że przez internet jak idziesz do komputorowego po np parę płyt to chyba nie każą pokazywać dowodu. Chyba żeby to było brane na raty to lepiej od razu na któregoś z rodziców.

Jeśli to możliwe to dobrze za młodu brać na raty na swoje imie opłacane przez rodziców. Dobre wpisy w BIK’u odpłacą się w przyszłości jak będziesz chciał kupić dom, albo auto.

Dobra zamówiłem w Agito:

Gigabyte GA-EP31-DS3L 180,00

Intel Core Duo E2180 2.00 GHz BOX 186,00

Goodram DDR2 1024MB 800MHz CL5.0 BOX 43,00

GIGABYTE GF 7300GS 48,00 (allegro)

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi w temacie :). Jak dojdą części dam znać…

Takie pytanie czy jak kręcisz proca (nie uszkadzając go) to traci się gwarancje? Na EP31 kręci się tak samo jak na P31,chodzi o bios, tzn widziałem poradnik na google i dlatego pytam bo on był na P31.

kręcąc procka nie tracisz gwarancji, ale jak go zrypiesz po OC to już nie będzie sensu go oddawać.

ewentualnie można spróbować resetu BIOS’u, chociaż to nie musi pomóc

niektóre sklepy są ok i jak widzą spalony procek to się nie pytają “co i jak” tylko dają nowy

no i według mnie ciężko jest spalić procek przy OC, to już musi być niezły “specjalista” :smiley:

Dobra dziękuje za odp. :slight_smile: A co z tym kręceniem tak samo jak na P31?