Najtańsza karta graficzna do dekodowania sprzętowego wideo w 4k

Poszukuję możliwie jak najtańszej karty graficznej (PCI-E 2.0) do dekodowania sprzętowego wideo w rozdzielczości 4k.

Dobrze, gdyby karta miała chłodzenie pasywne.

Mam na oku takiego “potwora”: http://asus.strefamarek.allegro.pl/geforce-with-cuda-gt-730-asus-2gb-dvi-hdmi-pcie.html

Jedyne na czym mi zależy to chłodzenie pasywne (cisza) i dekodowanie wideo 4k. Nie gram w gry.

Modele, które zaproponowałeś sprzedawane są już tylko używane i wszystkie z aktywnym chłodzeniem.

Jak nazywa się technologia stosowana przez AMD do dekodowania filmów? U Zielonych jest to Pure Video, a u AMD?

Obudowę mam sporą i dobrze wentylowaną, więc z przegrzewaniem się podzespołów nie będzie problemów.

Tak jak napisałem, chcę tylko odciążyć procesor.

No dobrze, ale jak to chcesz wykorzystać bo idąc za wiki odnośnie Pure Video:

“Technologia ta wykorzystywana jest w niewielu programach przez co mało popularna.”

 

A dalej:

“Co ciekawe technologia zaszyta w dekoderze PureVideo korzysta wyłącznie z mechanizmów DirectX 9.0, dzięki temu dekoder działa też doskonale z kartami ATI.”

 

Więc może wystarczy Ci program z obługą Pure Video, jeśli masz kartę ATI.

Przecież już napisałem, iż chodzi mi tylko i o to, by odciążyć procesor przy oglądaniu wideo w 4k.

 

Z racji, że niewiele jest konstrukcji z referencyjnym chłodzeniem pasywnym, które sprostałyby moim wymaganiom, to może jest jakaś bardzo cicha karta w podobnym przedziale cenowym, co zaproponowany przeze mnie na wstępnie “killer”?