Najtańsza karta od AMD 4k/60 fps

Witam,

Szukam najtańszej możliwie karty od amd, która obsługuje 4k/60 fps, najlepiej przez DisplayPort, bo w monitorze 2 porty hdmi będą już zajęte. Dobrze by było, żeby była chłodzona pasywnie, ale jak nie ma to trudno.

Żadne inne kwestie oprócz 4k/60 fps nie mają znaczenia, to nie będzie sprzęt do grania. Może być nawet stara sprzed kilku lat, aby spełniała to kryterium. Możecie coś doradzić? Koniecznie amd, NVIDIA mnie nie interesuje.

RX550 2GB dostaniesz nową w przyzwoitej cenie (do 350zł). 4GB niewiele droższa, ale tobie to nie będzie potrzebne.

Ok, czyli nie ma nic chłodzonego pasywnie?

Jest niby gt 1030, powinna mieć wsparcie do 4k/60 oraz modele pasywne, ale to kolejna stówka więcej pewnie. Zresztą jaki problem z wiatraczkiem, skoro pewnie i zasialcz i procesor już lekko buczy?

Ale on chce tylko AMD, a tu raczej nie ma pasywnej…

1 polubienie

Będzie ciężko z pasywnym, ale tym bym się tak bardzo nie przejmował. Wybierz model z przynajmniej 2 wentylatorami i nie powinieneś ich słyszeć poza grą, bo karta ma zapas mocy. Możesz ewentualnie pobawić się krzywą wentylatorów i w ten sposób zrobić z niej kartę półpasywną :wink:

No ok czyli RX550 to będzie pewnie najlepszy wybór i obraz przez DisplayPort. Jeśli komuś coś jeszcze przyjdzie do głowy to piszcie

Gdyby zależało Ci na wydajności i nieco lepszej cenie (~250zł), to możesz popolować na używane rx 560D, podkreślam D (Asus Artez), gdyż pełna 560 jest cieplejsza i głośniejsza. Zwykła 560 byłaby też bardziej używana, te w Polsce maja koło roku. Te są rebrandowanymi 460, ale z doświadczenia powiem, że są bardzo ciche, chyba nawet cichsze od 1 wentylatorowych 550. Wydaje mi się, że ona nawet chyba 5K obsługiowała. Nie mam już w domu, nie sprawdzę więc. :wink: