Najtańsza konfiguracja do odbioru usługi typu hot-spot

Jak w temacie, potrzebuję anteny i karty na PCI dla sąsiadki, po jak najniższej cenie, nie ważne jaki sklep, mogą być jakieś nietypowe OEM’y z allegro, byle to działało i była to sprawdzona konstrukcja.

standard 2,4 Ghz.

odległość od punktu hot-spot ok. 2-3 km.

i dodatkowo potrzebuję karty wi-fi ze złączem RP-SMA + przejściówka, bo nie wiem jaką mam dokładnie antene i nie wiem, jak to rozpoznać czy mam RP-SMAż czy RP-SMAm.

A chłop to co niby ma ? dziurke czy patyka ?

kobita patyka czy dziurke ?

przy antenach masz “kobite” a przy kartach “chłopa”.

Antena, zależy jakie przeszkody.

Co do karty to TP-Link 551G.

Antena to ja wiem yaga 16 ? bo wątpie że i tak będzie to 16 ale, a jak gorsze warunki to 19.

dla sąsiadki - ona ma do punktu dostępowego może 40m, bo mieszka w okolicach ratusza, a hot-spot jest na ratuszu.

sam niedawno połapałem się w tych wyjściach, rano niewyspany, ciągle coś mi nie pasowało.

kolejna zmiana, ja mam do hot-spota czystą drogę, 1km pole, antenę mam.

To w końcu co ?

najpierw 2-3, później 50m, teraz 1km :smiley:

2-3km=napisałem, zależne od warunków.

40m=może nawet coś w okolicach 8-10dbi panela jakiegoś małego(zależy ile kabla).

1km-12-14dbi panel/yaga(14dbi już yage znajdziesz) ? ;] Bo też nie wiadomo ile m a widoczność dobra jak piszesz więc nie ma co szaleć.

znaczy, to była kiedyś moja sąsiadka, po prostu tak łatwiej określić mi tę Panią :wink:

ja mam czystą drogę do hot-spotu, ten temat już załatwiony.

dla sąsiadki wezmę jakiś panel 12dbi, będzie spokój duszy w razie czego :slight_smile: