Najtańszy komputer do streamowania


(akip2017) #1

Siemka,
Szukam najtańszego możliwego komputera, który pozwoli mi na streamowanie rozgrywki z gier w 1080p60 za pomocą XSplita. Nie ma to być komputer na którym będzie odpalona gra czy cokolwiek - samo przechwytywanie obrazu z drugiego komputera. Nie będzie podczas streamowania nawet podpięty monitor pod to czy cokolwiek innego.

Sprzęt:
-> może być używany - cena ma być jak najniższa.
-> może to być laptop / pc / cokolwiek
-> marka procesora nieważna - jak AMD sobie poradzi to też może być.
-> nieważne czy będzie to “gotowiec” czy ręcznie składany - umiem sobie poskładać, ale jak zestaw wyjdzie taniej to też może być
Jedyne co ma robić to wytrzymać odpalonego XSplita i stream w 1080p60 na YouTube.


#2

procek i7770k, a jak musisz mieć koniecznie 60 fps to celuj w GeForce 1080, moze 1070 też sobie poradzi. 16 gb ram ddr4 2400Mh (najlepiej w dualu), markowy zasilacz gold z 550W, dysk ssd.


(akip2017) #3

Haha, zabawne…
Gdyby na kompie miały być odpalane gry to ok, ale ten komp ma mieć zainstalowaną tylko 1 aplikację - XSplit. Nic ponadto. Drugi komp służy do grania…


#4

to tak nie działa :d ale rób jak chesz kupc dziadostwo i bedzie cieło.


(MatX_) #5

Co ty za bzdury opowiadasz ;D
Sam procesor tej klasy bez żadnej karty jest w stanie programowo kodować obraz w 1080p 60 fps, a z włączonym QuickSync’em praktycznie bez obciążenia.

Celowałbym w jakiś komputer z i5, ramu zapewne 8 GB bez problemu starczy, reszta parametrów nie ma większego znaczenia przy samym kodowaniu i przesyłaniu do internetu.