Najtańszy kurier do przewozu skutera

Witam

Jestem na kupnie skutera i wszystko byłoby spoko tylko jest problem w przewozie. Skuter znajduje sie w Koniku Nowym k\Warszawy, czyli ja mam ok. 300km.

Szukam najtańszej firmy kurierskiej, która przewiozłaby to.

Waga: 87kg

Długość: 1870 mm

Szerokość: 690 mm

Wysokość: 1110 mm

Z DHL i UPS juz zrezygnowalem bo wyszlo by mnie to ok. 350zl, jak narazie najtansza firma jest Opek, bo cos kolo 160-200zl. Moze znacie jakies jeszcze ?

Hmmm nie wiem czy uda Ci się znależć jakiś tańszy transport ale może byś się zastanowił nad tym żeby podjechac po skuter pociągiem i wrócić już na skuterze :smiley: W końcu są wakacje a i na pewno wyszło by to tanio(mysle ze cos ok 100-150zl max) :smiley:

Sorki za offtop ale skutera nie wysyła się kurierem. Jeżeli kupujesz auto czy właśnie skuter to trzeba jechać do sprzedawcy żeby go obejrzeć. Sprzedawca może Cię oszukać. Chyba, że wyśle Ci go ktoś znajomy wtedy możesz “użyć” kuriera.

Z kurierem może być ten problem, że coś popsuje. Trudno byłoby taki skuter zapakować w paczkę i go zabezpieczyć.

Pozostaje osobiście przyjechać na skuterze. Jeśli to nie chińszczyzna, to przetrzyma drogę. A jeśli to nowy, to silnik się dotrze.

Wysyła. W razie uszkodzenia spisuje się protokół szkody, wtedy przewoźnik buli za swoją pomyłkę.

Nie koniecznie.

Jeśli widziałeś skuter gdzieś w sklepie u siebie a trafiłeś okazje np: na Allegro to wiesz czego się spodziewać, oczywiście jeśli jest to skuter nowy!

Nie bardzo widzę jak można oszukać przy nowym skuterze.

Skuter nowy, nieużywany i właśnie znalazłem przecene/promocję na otomoto, skoro nowy to nie bardzo będę mógł nim jechać, a zwłaszcza 300km.

  1. Nie zarejestrowany

  2. Musiałbym jechać ok 25km/h, żeby go docierać.

Firma oferuje transport gratis do 100km. I myślałem nad tym, żeby firma wysłała go do znajomych, którzy mieszkają w okolicach Warszawy a oni właśnie by go oglądneli czy nie ma wizualnych usterek i w razie czego wysłali do mnie.

Jeżeli nie znajdę jakiegoś rozwiązania to chyba będę musiał zrezygnować z motorka.

PaPuX Spoko, tylko jak pisałem to nie było żadnego info, że skuter jest nowy. Więc nie musisz podsumowywać każdego mojego zdania. Nowy faktycznie lepiej wysłać kurierem. Przez 300km byś go zatarł. Druga opcja to jechać po niego autem z przyczepką.

Jakby skuter był używany i uszkodzony (np. silnik się zatarł) to co kurier może na to poradzić? On silnika nie uszkodził więc wtedy protokół szkody się nie przyda.

O samochodzie z przyczepką myślałem ale zapłaciłłbym conajmniej 150zł za paliwo w jedna strone, przy dobrej drodze + ok. 6h jazdy:P Tak więc nie wyszło by to lepiej niż nawet DHL :stuck_out_tongue:

Czas + Paliwo wiem z doświadczenia.

Ja przewoziłem skuter Z Anglii właśnie DHL na palecie. Ale przed wysyłką szukałem informacji jak na przesyłce zaoszczędzić i jak zabezpieczyć skuter by nie został uszkodzony i najlepsze informacje znalazłem na https://www.pogotowiepaczkowe.pl/jak-wyslac-skuter-kurierem myślę, że możesz skorzystać z tych informacji.

Następnym razem warto sprawdzić jeszcze DPD (https://www.globkurier.pl/przesylki-info/Cennik-DPD.html), albo po prostu skorzystać z porównywarki kurierów :slight_smile:

Ja tam wysyłam przez e-paczka.pl przy palecie do 100kg to niecałe 150 zł wychodzi.