Najtrudniejsze zagadka do wykonania!

(S P I D E Y) #1

Witam!

Poznałem zagadkę, której rozwiązanie zna podobno 0,01% ludzi. Osobiście nie znam rozwiązania, jest to bardzo bardzo trudne.

Mianowicie chodzi o narysowanie takie figury:

qweqweqwet.png

Zasady:

1. Trzeba ją wykonać w 3 ruchach!

2. Nie można przejechać 2 razy po lini.

3. Figura musi wyglądać tak samo

Jak ktoś rozwiąże to proszę o rozwiazanie, aczkolwiek niewiem czy będzie ktoś wstanie sprostać temu zadaniu.

pozdrawiam,

(przemek7525) #2

To jest technicznie niemożliwe (chyba). A jak jest to faktycznie trudne.

(dark__jedi) #3

Co to są ruchy? rysując koło - to jeden ruch, czy rysując koło i kawałki poprzeczek za jednym pociągnięciem?

Aha i jeszcze jedno, czy to musi być na kartce papieru, którą można składać itd.

(.muszi) #4

Co się kryje pod pojęciem "w trzech ruchach"? Jeden ruch to jedna linia (np okrąg lub odcinek) czy łamana bez oderwania ręki (np odcinek + fragment okręgu)?

(Semtex) #5

Ale nikt nie napisał że nie można użyć dwóch rąk :slight_smile: .

I dwóch pisaków :wink: .

(Lukaszptak) #6

chyba należędo tego 0,01 % ludzi, bo wiem o co chodzi w tej "najtrudniejszej zagadce". pamiętacie słynną kilka lat temu "kopertę" lub jak kto woli "domek"? To jest właśnie tego typu "zagadka". żadna tam była filozofia znaleźć kąt z którego się wychodziło, by narysować całość bez odrywania ołówka i bez przechodzenia przez tą samą linię.. tutaj nam autor jeszcze bardziej uprościł, bo podał "3 ruchy".

czy naprowadziłem na "rozwiązanie"?

-- Dodane 03.02.2010 (Śr) 20:53 --

domyślam się, że chciał napisać, żę łamana bez odrywania ręki.

(dark__jedi) #7

nie nie naprowadziłeś, bo koperta jest banalna. Jak znasz rozwiązanie to napisz...

(.muszi) #8

Niech jeszcze nie pisze, szkoda psuć zabawy :wink: Zaraz do tego dojdę.

EDIT: A może nie... :stuck_out_tongue:

(S P I D E Y) #9

tak jak kolega napisał może to być kreska w dół i potem jedzie się w bok i np. robi się łuczek jakiś i to jest jeden ruch pod warunkiem, że nie przejedzie się przez linie 2 razy!

(system) #10

Niepotwierdzone, gdzie indziej przeczytałem, że musi mieć ilość wierzchołków podzielną przez 2.

(S P I D E Y) #11

no akurat w tej figurze jest 8 wierzchołków podzielić na 2 daje nam 4 czyli minimum 4 ruchy i w sumie tak to wychodzi, zawsze brakuje jakiejś jednej części...

(system) #12

No to mnie się też udało, nie jest trudne, ale pewną rzecz trzeba znać:wink:

(Mati Zmc) #13

Jeżeli te 3 ruchy to ruchy bez odrywania ołówka od kartki to naprawdę jest proste (znaczy się jednym ruchem rysujemy łuk i np średnice)

(ktośtam) #14

Poda ktoś rozwiązani bo teraz nie zasnę :-/

(Dawidds4) #15

Ja wiem jak to zrobić 3 razy odrywając ołówek.

(S P I D E Y) #16

no to powiedzcie co dokładnie zrobić

(ktośtam) #17

Nooooo poda ktoś z kolegów to rozwiązanie bo mnie już łapska bolą od rysowania :smiley:

(S P I D E Y) #18

nie no pewnie tylko tak sciemniają, a nie zrobili

(system) #19

Tam jest tylko jedna średnica...

(Asiaj90) #20

ja tez uważam, że "zagadka" nie do wykonania, podobnie jak koperta, która nie ma tego trójkątnego daszku, tylko sam prostokąt.