Najtrudniejsze zagadka do wykonania!

Witam!

Poznałem zagadkę, której rozwiązanie zna podobno 0,01% ludzi. Osobiście nie znam rozwiązania, jest to bardzo bardzo trudne.

Mianowicie chodzi o narysowanie takie figury:

qweqweqwet.png

Zasady:

  1. Trzeba ją wykonać w 3 ruchach!

  2. Nie można przejechać 2 razy po lini.

  3. Figura musi wyglądać tak samo

Jak ktoś rozwiąże to proszę o rozwiazanie, aczkolwiek niewiem czy będzie ktoś wstanie sprostać temu zadaniu.

pozdrawiam,

To jest technicznie niemożliwe (chyba). A jak jest to faktycznie trudne.

Co to są ruchy? rysując koło - to jeden ruch, czy rysując koło i kawałki poprzeczek za jednym pociągnięciem?

Aha i jeszcze jedno, czy to musi być na kartce papieru, którą można składać itd.

Co się kryje pod pojęciem “w trzech ruchach”? Jeden ruch to jedna linia (np okrąg lub odcinek) czy łamana bez oderwania ręki (np odcinek + fragment okręgu)?

Ale nikt nie napisał że nie można użyć dwóch rąk :slight_smile: .

I dwóch pisaków :wink: .

chyba należędo tego 0,01 % ludzi, bo wiem o co chodzi w tej “najtrudniejszej zagadce”. pamiętacie słynną kilka lat temu “kopertę” lub jak kto woli “domek”? To jest właśnie tego typu “zagadka”. żadna tam była filozofia znaleźć kąt z którego się wychodziło, by narysować całość bez odrywania ołówka i bez przechodzenia przez tą samą linię… tutaj nam autor jeszcze bardziej uprościł, bo podał “3 ruchy”.

czy naprowadziłem na “rozwiązanie”?

Dodane 03.02.2010 (Śr) 20:53

domyślam się, że chciał napisać, żę łamana bez odrywania ręki.

nie nie naprowadziłeś, bo koperta jest banalna. Jak znasz rozwiązanie to napisz…

Niech jeszcze nie pisze, szkoda psuć zabawy :wink: Zaraz do tego dojdę.

EDIT: A może nie… :stuck_out_tongue:

tak jak kolega napisał może to być kreska w dół i potem jedzie się w bok i np. robi się łuczek jakiś i to jest jeden ruch pod warunkiem, że nie przejedzie się przez linie 2 razy!

Niepotwierdzone, gdzie indziej przeczytałem, że musi mieć ilość wierzchołków podzielną przez 2.

no akurat w tej figurze jest 8 wierzchołków podzielić na 2 daje nam 4 czyli minimum 4 ruchy i w sumie tak to wychodzi, zawsze brakuje jakiejś jednej części…

No to mnie się też udało, nie jest trudne, ale pewną rzecz trzeba znać;)

Jeżeli te 3 ruchy to ruchy bez odrywania ołówka od kartki to naprawdę jest proste (znaczy się jednym ruchem rysujemy łuk i np średnice)

Poda ktoś rozwiązani bo teraz nie zasnę :-/

Ja wiem jak to zrobić 3 razy odrywając ołówek.

no to powiedzcie co dokładnie zrobić

Nooooo poda ktoś z kolegów to rozwiązanie bo mnie już łapska bolą od rysowania :smiley:

nie no pewnie tylko tak sciemniają, a nie zrobili

Tam jest tylko jedna średnica…

ja tez uważam, że “zagadka” nie do wykonania, podobnie jak koperta, która nie ma tego trójkątnego daszku, tylko sam prostokąt.