Najważniejszy soft do komputera po formacie - co wybrać


(kurzel131) #1

Ostatnio robię zbiór programów by u kogoś zrobić własnego praktycznego technika informatyka lista jaką mam znajduje się poniżej:

Wybór jest dość uniwersalny zarówno dla zabytków jak i nowych maszyn jednak ograniczyłem się do Windows chyba w sumie od XP do 7. Chcę wszystko mieć na podręcznej płycie CD o pojemności 700 MB jednak puki co wszystko zajmuję 666 MB. Pytanie co dać jeszcze puki co planuję 7zip i foty z 3 skanerów. Chodzi o oprogramowanie do walki z wszelakimi malware i umożliwiającym swobodną prace na komputerze plus poradniki różnych błędów i porady do rejestru (znalazłem kiedyś o przyspieszeniu internetu i opróżnianiu pamięci virtualnej po restarcie) ale chodzi o pakiet ofisa czy photoshopa bo to są raczej programy rozrywkowe no i kwestia licencji.

everesta mógłbym zastąpić aidą potrzebowałbym czegoś do temperatur płyty głównej i procesora jako że darmowy hd tune pokazuje temp hdd aha doczytałem że everest się nie sprawdza przy nowych PC jak sytuacja wygląda u aidy?

znalazło by się coś do odzyskiwania danych ala ontrack?


(Bartulek85) #2

do temperatur moze hwmonitor? lekki prosty programik


(Atronics) #3

możesz dodać jeszcze

http://www.dobreprogramy.pl/HWiNFO32,Pr … 15982.html

http://www.dobreprogramy.pl/CPUZ,Progra … 13047.html

http://www.dobreprogramy.pl/Dr.WEB-Cure … 12976.html

to się też moze przydać

http://www.dobreprogramy.pl/Glary-Utili … 13276.html

http://www.dobreprogramy.pl/Eusing-Free … 12923.html

http://www.dobreprogramy.pl/Recuva,Prog … 13044.html

może jeszcze taki poradnik

http://traxter-online.net/testdisk-phot … ie-danych/

defragmentator

http://www.dobreprogramy.pl/Auslogics-D … 13271.html


(kurzel131) #4

Ok nada się jeszcze coś do odzyskiwania i info o zalecanych temperaturach


(deFco247) #5

Jeśli zamierzasz przenosić programy na płycie CD lub innym nośniku (np. pendrive), to proponowałbym się zainteresować przenośnymi wersjami aplikacji, które nie wymagają instalacji i nie zostawiają prywatnych danych/ustawień na komputerze, na którym są uruchamiane.

http://portableapps.com/apps

http://www.softpedia.com/get/PORTABLE-SOFTWARE/

póki


(kurzel131) #6

Tylko zasadnicze pytanie wersje portable mimo okrojone są legalne do takiego czegoś? soft może być nawet na danym pc przez 24h max a ostatnio mam z nimi dość problemów;p


(system) #7

Mit.

Są legalne, jeśli to są programy open-source.


(deFco247) #8

W większości programy ze strony portableapps.com są otwartoźródłowe (Open Source), więc jak najbardziej tak.

Programy freeware w wersjach przenośnych są zazwyczaj przygotowywane za zgodą autorów (lub nawet wydawane przez nich samych), więc również nie stwarza to problemów z prawem.


(kurzel131) #9

To akurat moje przypuszczenia były ale udało mi się jakoś dobrać oprogramowanie z paroma poradnikami z neta. Te do odzyskiwania danych mają takie same opcje jak easy recovery professional? znaczy po formacie bodaj uszkodzeniu usunięciu itd? bo mało pisze na ten temat.

Potrzebne by jeszcze coś było do walki z oprogramowaniem szantażującym //kaspersky unlocker jest zbyt duży

niby komplet ale i tak zamierzam pakować wszystko to się coś zmieści http://img856.imageshack.us/img856/4802 … uumund.jpg