Najwłaściwszy wybór telefonu - n73 , k800i czy może jeszcze


(system) #1

Witam:) obecnie mam nokie ngage ale planuje zmienić telefon. Ważne jest żeby był to fon z kategorii "wszystkomający" z aparatem 3,2 mpx:) Poza tym będę mógł na niego wydać około 400zł. Przeglądałem fora ale i tak nie wiem jaki telefon wybrać. Komórka nie musi mieć symbiana. Ważne żeby miała dobrego flesza ,robiła dobre zdjęcia i jak najlepsze filmy w swojej klasie ( nie wiem ale chyba 640na480 , 30 fps to na 3,2 mpx maxxx). Poza tym chce żeby telefon szybko śmigał, można by w nim jak najbardziej rozszerzać zewnętrzną pamięć, miał wytrzymałą baterię a także żeby nie było problemów ze znalezieniem aplikacji na ten telefon. Ogólnie rzecz biorąc brałem pod uwagę k800i, samsunga u600 oraz nokie n73. jeśli możecie to piszcie o plusach i minusach tych fonów i czy warto któryś z nich nabyć. Poza tym jeśli macie jakieś inne propozycje to dawajcie śmiało:) pozdrawiam.


(kamil_w) #2

To zależy do czego ci ten telefon jest potrzebny. Sam jestem w takiej samej sytuacji. Rozważałem Nokię N73, SE k800i oraz Samsunga U700.

N73:

http://www.symbianos.pl/Artyku%B3y/Test ... _w_jednym/

http://www.symbianos.pl/Artyku%B3y/Test ... st_PiPoLa/

k80i:

http://www.gsmonline.pl/portal/phonetes ... sson,K800i

u700:

http://www.gsmonline.pl/portal/phonetes ... n_id=18523

Ja się zdecydowałem na Nokię N73, bo:

 1. ma Active Desktop - wyświetla pozycje z kalendarza i zadania do wykonania na pulpicie - bardzo wygodne - jeden rzut na telefon i wiesz, co jeszcze masz zrobić

 2. bardzo dobra Książka telefoniczna - konkurencja nie ma np podziału na imię i nazwisko, tylko ma pozycję "nazwa". W nokii można szukać po imieniu lub nazwisku. Także segregować można po imieniu i nazwisku i można to sobie zmieniać kiedy tylko się ma na to ochotę (o ile się ma)

 3. w N73 w przeciwieństwie do w/w konkurencji działa w aparacie opcja Makro. Oczywiście w ramach rozsądku jak na komórkę, ale 10 cm już wystarcza.

 4. Telefon po podłączeniu do PC jest wykrywany jako pamięć wymienna.

 5. Symbian S60 v3 :smiley: - a co za tym idzie masa oprogramowania.

 6. Przyzwyczajenie do Symbiana i jego możliwości.

I szczerze, nie obchodzi mnie, że np. menu otwiera się 7ms wolniej niż w telefonie innej marki. Telefon ma mi służyć czym tylko może i już. Ma nie tylko ładnie wyglądać jak Samsung, ale ma być też funkcjonalny.


(system) #3

dzienki za odpowiedź. A wiesz może jakie robi filmy?? Poza tym z tego co wiem jest na nim od razu sam wyświetlacz bez plastiku ochronnego co wpływa na częstsze uszkodzenia. A tak wogóle to za 400zl to chyba go nie kupie:)) a jeśli chodzi o przeznaczenie telefonu?? - chce zeby telefony byl : telefonem:), mp3 , mp4 , pendrivem , dyktafonem , aparatem i kamera , latarka:), konsola do gier po prostu czyms uniwersalnym.


(kamil_w) #4

takie rzeczy tylko w Erze :wink:

 1. mp3 - chyba najlepszy z wymienionych

 2. mp4 - bez przesady! no ale ok. jak się uprzesz, to filmiki też na tym obejrzysz. Odczytuje filmy z max 30 klatek na sekundę więc sporo.

 3. pendrive - nie wiem jak to jest w SE, ale w samsungu nie zaznasz możliwości korzystania z telefonu jak z pendrive'a, a w Nokii tak

 4. dyktafon - no cóż. standardowo nokia umożliwia zapis tylko 1 minuty, ale są programiki, które umożliwiają nagrywanie bez ograniczeń

 5. aparat i kamera... nie zapominaj, że to telefon. Nie zastąpi prawdziwego aparatu, ale OK. czasem się nada :wink:

 6. filmy to robi w formacje mp4 a nie agp więc spoko. Gdzieś znalazłem nawet na necie przykładowy filmik nakręcony tym telefonem, ale nie wiem teraz gdzie. musiałbyś poszukać

 7. latarka - hmmm. no tu akurat SE przoduje. Można w nim diodę włączyć na stałe i to dość mocno. Kiedyś miałem k700i i szczerdze brakuje mi tej możliwosći w nokiach :frowning:

 8. konsola do gier? - no comment :wink:

A jeśli faktycznie chcesz taki telefon i masz tylko 400 zł, to zapomnij o gwarancji i kupuj jakiegoś używanego. Może być porysowany (byle szybka była OK). Obudowę wymienisz sobie sam. Folię ochronną możesz założyć na obudowie od spodu jak ją będziesz załadał.

Tu masz filmik jak się ten telefon rozbiera i jak można zmienić obudowę


(Monczkin) #5

Nazwij temat konkretnie, inaczej wyciągnę konsekwencje.