Najwydajniejsza karta do gier do max.850zł

Witam,

budżet: 850zł

zasilacz: 520 Watt

karta do gier, najwydajniejsza, moi faworyci to Radeon HD 7870 i Geforce GTX 660, ale chyba widać, że tutaj najwydajniejszy będzie GTX 660, ale chcę znać waszą opinię.

Nie muszę kupić karty z ww, może to być coś innego do 850zł, co polecacie?? gry w jakie zamierzam grać/już gram to: Guild Wars 2, World of Tanks, GTA V, Battlefield 4 [narazie tyle heh], proszę pomóżcie mi dobrze zainwestować te 850zł.

Pozdrawiam serdecznie

PS

jakbym miał teraz kupić to kupiłbym GTX 660, ale nie chcę robić tego pochopnie, już kupiłem Radeona HD 7790 1GB OC 128bit i się zawiodłem w grze WoT

ja posiadam gtx 660 i mogę Ci go jak najbardziej polecic w tym przedziale cenowym, a reszte kasy zostawisz na cos innego, na pewno sie przyda :wink:

Radeon HD7870 powinien być wydajniejszy ale wszystko zależy od danej gry.

Dodane 11.09.2013 (Śr) 22:32

Model?

@karolgt1 no, mógłbym dokupić trochę RAMu

@falcon89 aaa nic specjalnego, tanio kupiłem, jest to Tracer TRZ-520 [tak tak wiem, ale jak potrzebowałem nowego zasilacza to kasy nie miałem na porządniejszego, a kupić musiałem, ale przypuszczam, że na przyszły miesiąc kupię jakiegoś dobrego korsarza]

http://infobit.pl/kategoria/hardware/byc-albo-nie-byc-cool-test-tracera-becool-520-w

aha i jeszcze jedno, pewne jest, że w przyszłości będę chciał zrobić CrossFire/SLI

@bogdanos0,

Na Twoim miejscu wymieniłbym ten zasilacz.

Do CrossFire/SLI potrzebna jest odpowiednia płyta główna.

Skoro już kupiłeś HD 7790 to poczekaj jeszcze miesiąc na GTX 750 Ti.

Zasilacz to wymienię, w okolicach 1000 Watt [a może 1000 Watt]chyba kupię, żeby mieć zapas na trochę czasu [no co jakiś czas będzie trzeba coś wymienić na lepsze], ekhm… nie jestem zielony Piotrek, wiem o odpowiedniej płycie głównej do SLI/CrossFire, Radeonka kupiłem i już po miesiącu sprzedałem, no straciłem na nim 100zł [poszedł za 400zł], 750 Ti nie kupię bo będzie droższa od 660, a postawiłem sobie granicę maks 850zł, której nie śni mi się przekroczyć nawet o złotówkę [umiarkowanie jakieś musi być], a i tak jeszcze muszę wymienić resztę podzespołów.

Korci mnie na GTX 660 Ti, kolega Karol poleca kartę, więc postaram się teraz dokładniej przyjrzeć tej karcie i porównać ją z Radeon HD 7870, ale… Radeon gardło 256bit a Geforce ma 192, ale [nr2]… Radeon ma mniej procesorów strumieniowych bo tylko 1280 [jest jakaś droższa wersja tego radeona co ma w okolicach 1500, ale nie jestem teraz w stanie znaleźć tej karty], a Geforce ma ich ponad 1500 i do tego ma 6GHz taktowanie pamięci, co myślę, że rekompensuje jakoś jego 192bit gardło, także wybór nie jest tutaj prosty, a może powinienem wybrać kartę, która ciągnie mniej prądu ? heh… mam dylemat, oj będzie to trudny wybór, najlepiej by było, gdyby ktoś grał w GW 2 i WoT na obu kartach i powiedział mi, która karta w jakiej grze ma więcej fpsów, ale to raczej marzenie ściętej głowy

Możesz Mi powiedzieć po co Ci zasilacz 1KW? Nawet jeżeli planujesz SLI/CF, to wystarczy markowe 700 do 775W, jeżeli już chcesz to lepiej kup zasilacz z jak najwyższą sprawnością (gold, platyna)…

Heh, może kiedyś kupię naprawdę mocne karty i zasilacz będzie dobry taki, ale… ja zamierzam kupić p.gł z 3 i więcej slotami PCIe x16, więc mogę i zrobić sobie Triple-Crossfire albo SLI, ja wybiegam w daleką przyszłość [5 lat ?]