Nakladanie na siebie obrazow podobny efekt do tego. Pomocy!

Witam!

Chcialbym zrobic logo do klanu cs’a ale jednak szukam owego efektu:

http://fgallery.kutyla.com/prace/loga/logo-test.jpg

Czym go zrobic?

Jak?

Prosze o dokladny opis.

Ludzie… czy do obróbki grafiki istnieje tylko jeden program, Photoshop? Nie. Zresztą do czegoś takiego bez problemu można użyć Gimpa.

A mozecie mi dac jakies wskazowki? W gimpie juz robilem efekty ale w photoshopie jestem ciemny.,…

Moglbym prosic o jakis poradnik albo cos?

kijek , jeżeli znasz obsługę Gimpa to proszę napisz jak w nim to wykonać.Ja niestety nie znam Gimpa i zapewne nigdy nie poznam.

W Photoshopie natomiast:

1.Otwierasz pierwszy i drugi obrazek (oddzielnie - w dwóch zakładkach)

2.Na drugim klikasz Ctrl+A i Ctrl+C

3.Przechodzisz do pierwszego i wklejasz Ctrl+V

4.Otrzymujesz wówczas dwa obrazki jeden nałożony na drugi

5.Aby się przenikały - do zdjęcia które jest “na wierzchu” dodajesz po prostu maskę a na niej gradient (czarno-biały lub odwrotnie). Gradient w oknie maski nakładasz w poziomie.

Do wykończeń na masce możesz użyć dowolnego pędzla aby zasłonić lub ujawnić elementy obrazu.

Konieczne jest wcześniejsze przygotowanie tych dwóch zdjęć aby zgadzały się “rozmiarem”, ewentualnie po wklejeniu można przekształcić foto mając zaznaczone Move Tool (V) i Show Transform Controls.

Nie wiem po co do tak prostej rzeczy PhotoShop. Niektórzy tutaj zalecają go nawet do zmiany rozmiaru zdjęcia.

Tutorial do tego jest nawet na DP

plynne-przejscie-obrazkow-t80362.html

ciemnowidz , tak do zmiany rozmiaru Photoshop nadaje się również perfekcyjnie. Tworzymy nowa akcję i zmian dokonujemy na setkach plikach jednocześnie.

Temat nie ma poruszać kwestii, który program lepszy, który nie, czy nadaje się do prostych rzeczy czy do profesjonalnych.

Uzyskany efekt zapewne będzie bardzo podobny.

Ja zalecam Photoshopa nawet do podglądu zdjęć :slight_smile:

Nie o tym temat.

fudzis ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu korekty swoich postów proszę skorzystać z przycisku Edytuj.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

przypomina mi się pewien demotywator “photoshop - każdy go używa, ale mało kto wie, że kosztuje 3.500zł”

kubusek765 , i to, że w pełni działająca wersja (trial) wystarcza na 30 dni. A w tym czasie spokojnie można popracować.

Widać nie odkryłeś jeszcze Bridge’a :lol:

Po kolei nie jednocześnie i chwilkę to trwa.

Bierzemy dwa zdjęcia i ładujemy do dowolnego programu graficznego, np Artweaver, Gimp, PS - ustawiamy gumkę, wybieramy miękki kształt i powiększamy go maksymalnie do wymaganych rozmiarów a następnie szybkim ruchem “wycieramy” jedną stronę ze zdjęcia pierwszego i drugą stronę ze zdjęcia drugiego. Ot wszystko. W takim prostym przypadku nawet nie ma się co bawić w maski.