Nakladanie pasty na procesor

Witam.

Mój laptop się strasznie grzeje, wyczyściłem go, ale nadal się grzał będąc w mieście wszedłem do sklepu i Pan który sprzedawał dał mi pastę termoprzewodzącą … Ale ja kompletnie nie wiem jak i gdzie mam ją nałożyć.

Niżej daję zdjęcie ( wydaje mi się że tutaj trzeba nałożyc ) i jak byście mogli to wytłumaczcie co mam zrobić

Jeżeli potrzebne to procesor intel core 2 duo

Zdjęcie :

http://iv.pl/images/11920785898478480504.jpg

Zdejmij chłodzenie z procka (odkręć te śrubki w określonej kolejności), potem zetrzyj pastę z radiatora i procka ręcznikiem papierowym. Następnie odtłuść niepylącą szmatką nasączoną np. zmywaczem do paznokci. Po odparowaniu nałóż na jądro kawałek pasty wielkości ziarnka ryżu, załóż na palec czystą torebkę foliową i równomiernie rozsmaruj. To samo robisz z radiatorem :). Potem skręcasz “do kupy”.

spirytusem wyczyść ze starej pasty, zaczekaj aż odparuje, nałóż “gluta nowej” palcem rozsmaruj i przyklej radiator, przykręć śrubkami i tyle

Jaki to laptop?

Prawdopodobnie będziesz musiał zdjąć dolną część obudowy, żeby mieć możliwość zdjęcia radiatora.

Oczywiście wymienić pastę zawsze warto, zwłaszcza jeżeli laptop ma już parę latek, choć wcale nie znaczy to, że będzie się mniej grzał. Zależy o jakim grzaniu piszesz? Grzeje ci się procesor i sprawdzasz to programem, czy masz gorącą obudowę od spodu?