Nakładanie tekstu na zdjęcie

Jakim programem można to zrobić? Mam na myśli wpisanie tekstu specjalną czcionką w Wordzie, a potem chciałbym nałożyć to na fotkę. Są takie programy?

W gimpie można to zrobić nawet beż używania worda.

Witam spróbuj tym Programem

No to ja jeszcze dołożę … :smiley:

Polecam Paint.NET. Jest prosty w obsłudze, postawiony na forum problem można w nim rozwiązać łatwo przy użyciu warstw.

Polecam, bo sam bez większego wysiłku robiłem nim takie rzeczy, np. nakładanie tekstu na obrazek, czy nakładanie zrzutu ekranowego na zdjęcie wyświetlacza. Otrzymany efekt jest całkiem zadawalający, tj. np. daje się wykorzystać do druku w katalogu.

W gimpie:

1.Tworzysz nową warstwę Warstwa-> Nowa warstwa

  1. Piszesz tekst. Kliklasz literkę T i piszesz (pamiętaj o wybraniu czcionki i koloru w oknie programu)

  2. Ustawiasz tekst strzałkami na klawie

  3. CTRL+L klikasz prawym myszy na " Nowa warstwa" i wybierasz “połącz w dół” czy jakoś tak jak dobrze pamiętam

Zasugerowałem Paint.NET, bo absolutnie niczego rewelacyjnemu (rewelacyjnemu - powtarzam !) Gimpowi nie ujmując, Paint.NET jest prostszy w obsłudze.

Chciałbym nadmienić, że mam (i znam :smiley: ) oba programy i używam któregoś z nich w zależności od tego, co muszę zrobić, namalować itepe.

Stąd, dla kogoś, kto nie do końca jest zaznajomiony z obróbką grafiki i prosi o pomoc uważam, że w Paincie będzie po prostu łatwiej wkleić napisy do zdjęcia.

Gimp ma trochę mało intuicyjny interfejs, więc jeśli ktoś chce zacząć/kontynuować przygodę z obróbką grafiki, obawiam się, że w mrowiu okien i opcji Gimpa po prostu się pogubi i zniechęci się do tego znakomitego programu, a ponadto nie obrobi sobie swoich zdjęć tak, jak by chciał … :frowning:

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Z Waszą pomocą poradziłem sobie ;]

Nie ma za co polecamy się na przyszłosć