Nakładanie uprawnień użytkownika

Witam , 

Otóż na laptopie mam dwa konta Administratora (brat i ja ) .

Czasami brat jak się zdenerwuje na mnie to usuwa mi konto i właśnie chciałbym was się zapytać czy można mu zablokować możliwość usuwania kont ? 

A drugie pytanko to czy można tak jak w win 7 wpisywać samemu nazwę użytkownika i hasło? 

Pozdrawiam 

Tworzenie konta

Wchodzisz do panelu sterowania > Dodaj lub usuń konta użytkowników > Utwórz nowe konto > Wpisujesz nazwe jaką chcesz  > zaznaczasz Administrator > Utwórz konto

 

Ustawianie hasła

Wchodzisz do panelu sterowania > Dodaj lub usuń konta użytkowników > Klikasz 2x na użytkownika > Utwórz hasło > Wpisujesz hasło > Utwórz hasło

Chyba nie zrozumiałeś pytania 

Cześć,

 

Utwórz bratu konto z ograniczonymi uprawnieniami. Dopóki będzie miał konto z uprawnieniami administratora będzie mógł wprowadzać dowolne zmiany w systemie.

Właśnie nie mogę bo jak chce zainstalować jakiś program to musi jako administrator i w tym jest problem 

Cześć,

 

Innego sposobu nie ma. Dopóki brat będzie posiadał konto z uprawnieniami administratora, dopóty będzie mógł ci usunąć konto.

Więc albo się z nim dogadasz aby nie usuwał ci konta, albo stwórz mu konto z ograniczonymi uprawnieniami.

a z tym drugim , czy można zrobić by samemu sie wpisywało nazwe i hasło ? 

Jeśli chodzi Ci o to, że masz włączone autologowanie z pominięciem wpisywania hasła, to tak, można je wyłączyć. Flaga + R, wpisujesz “netplwiz” i w okienku zahaczasz opcję “Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło”. Oczywiście dla swojego konta, bo będziesz miał tam pewnie jeszcze konto brata.