Nakładka Steam w trybie Big Picture się nie pokazuje po naciśnięciu przycisku Home na padzie

Podłączyłem laptop do telewizora, by pograć sobie w Rocket League na moim 40-calowym telewizorze Samsung. Położyłem laptopa za telewizorem z lewej strony półki, bo nie było miejsca na półce. Nie miałem własnej osobnej klawiatury, więc byłem zmuszony pisać w niewygodnej pozycji. Włączyłem tryb Big Picture, by łatwiej nawigować po Steamie, oraz by otwierać nakładkę Steama za pomocą pada (przycisk Xbox, przycisk główny, Home). No i problem w tym, że nie mogę otworzyć nakładki Steama. Naciskam na tym padzie Xbox 360 guzik Home, ale Overlay się nie włącza. Sprawdzam, czy nakładka jest włączona, jest. Naciskam ten guzik w trybie Big Picture i pokazuje mi się wiadomość od Xbox DVR. Myślałem, że to była wina właśnie Xbox DVR, więc wyłączyłem, nie pomogło. Co się dzieje? Używałem Big Picture na poprzednim laptopie z Windows 8 i dało się na padzie włączyć Overlay, teraz mam laptopa z Windows 10 i nie mogę wyświetlić Steam Overlay padem w Big Picture. Dlaczego?

Też na Win10 nie mogę włączyć wspomnianej nakładki, mając pada od x360. Może to wina samego Windowsa, no nie wiem.

Przed wyłączeniem Xbox DVR musisz zrobić jeszcze jedną rzecz. Ja tego nie zrobiłem https://youtu.be/RrODwo8EgSY

Zanim wyłączysz Xbox DVR musisz wejść do dowolnej gry DirectX i nacisnąć Win+G, aby wyświetlić Game Bar. Potem w tym Game Barze wchodzisz w ustawienia i odznaczasz opcję “Otwieraj pasek gry na kontrolerze”. I dopiero wtedy wyłączasz Xbox DVR w aplikacji. I wtedy Overlay będzie się pokazywał po naciśnięciu Home w Big Picture

1 polubienie

Dzięki bardzo. Po zastosowaniu się do tego co napisałeś, Overlay wyświetla się w końcu.