Nakładka Steam w trybie Big Picture się nie pokazuje po naciśnięciu przycisku Home na padzie

(matidobryworms13) #1

Podłączyłem laptop do telewizora, by pograć sobie w Rocket League na moim 40-calowym telewizorze Samsung. Położyłem laptopa za telewizorem z lewej strony półki, bo nie było miejsca na półce. Nie miałem własnej osobnej klawiatury, więc byłem zmuszony pisać w niewygodnej pozycji. Włączyłem tryb Big Picture, by łatwiej nawigować po Steamie, oraz by otwierać nakładkę Steama za pomocą pada (przycisk Xbox, przycisk główny, Home). No i problem w tym, że nie mogę otworzyć nakładki Steama. Naciskam na tym padzie Xbox 360 guzik Home, ale Overlay się nie włącza. Sprawdzam, czy nakładka jest włączona, jest. Naciskam ten guzik w trybie Big Picture i pokazuje mi się wiadomość od Xbox DVR. Myślałem, że to była wina właśnie Xbox DVR, więc wyłączyłem, nie pomogło. Co się dzieje? Używałem Big Picture na poprzednim laptopie z Windows 8 i dało się na padzie włączyć Overlay, teraz mam laptopa z Windows 10 i nie mogę wyświetlić Steam Overlay padem w Big Picture. Dlaczego?

Też na Win10 nie mogę włączyć wspomnianej nakładki, mając pada od x360. Może to wina samego Windowsa, no nie wiem.

(matidobryworms13) #3

Przed wyłączeniem Xbox DVR musisz zrobić jeszcze jedną rzecz. Ja tego nie zrobiłem https://youtu.be/RrODwo8EgSY

(matidobryworms13) #4

Zanim wyłączysz Xbox DVR musisz wejść do dowolnej gry DirectX i nacisnąć Win+G, aby wyświetlić Game Bar. Potem w tym Game Barze wchodzisz w ustawienia i odznaczasz opcję “Otwieraj pasek gry na kontrolerze”. I dopiero wtedy wyłączasz Xbox DVR w aplikacji. I wtedy Overlay będzie się pokazywał po naciśnięciu Home w Big Picture

Dzięki bardzo. Po zastosowaniu się do tego co napisałeś, Overlay wyświetla się w końcu.