Naklejka autentyczności Windowsa a brak płyty


(system) #1

Witam!!

Jeśli posiadam oryginalny certyfikat autentycznośi Microsoftu a nie posiadam płyty z systemem Windows Vista to mogę pojechac do siedziby Microsoftu i poprosic o wydanie nowej :?: Jak to się wszystko odbywa :?:


(Mekcal) #2

Z tego, co wiem, to nie możesz. Tak naprawdę o oryginalności systemu Windows dowodzi głównie faktura, bo naklejkę mogłeś, np. oderwać komuś innemu. Masz paragon bądź fakturę?


(Venger) #3

Raczej nie prosić o wydanie nowej a zakupić nosnik. Zadzwoń na infolinię MS i ci w dziale handlowym powiedzą co i jak...


(system) #4

A jeżeli naklejka autentyczności jest na obudowie komputera z MediaMarktu :?: Windows jest już zainstalowany, naklejka na obudowie a płyty brak :?:


(xomo_pl) #5

a może system jest na dysku twardym w postaci Recovery?

najlepiej idż do MM i spytaj czemu brak płytki.....


(system) #6

Dokładnie tak jest. Dołączona jest także płytka by to zrobi

Nie ma i już. Żadko się zdarza by była dawana wraz z komputerem


(dean999) #7

Płyta może być dodana razem z komputerem kiedy sie za nią zapłaci więc wychodzi na to jak byś normalnie oddzielnie w sklepie kupił.

Moim zdaniem raczej niewymienisz płyty gdyż jej niemasz i nigdy niemiałeś przecież to zwykłe oszóstwo! Przecież wtedy masz za darmo kilka set złotych (niewiem ile teraz windowsy kosztują :stuck_out_tongue: )


(Kubakuderski) #8

a nie mozesz z prartycji recover sobie nagrac??


(Mekcal) #9

To nieprawda. Nie masz za darmo kilkuset złotych. Bo aby Windows działał potrzebne jest wpisanie klucza i aktywacja. Bez tych dwóch rzeczy system działa najwyżej 30 dni. Po tym okresie nie będzie można nic zrobić poza aktywacją, czyli de facto kupnem klucza, jęzeli ktoś wcześniej nie miał.

No to zrób to :stuck_out_tongue: I będziesz miał płytkę, która przywróci Ci system Windows w razie formatu :wink: A ten komputer to laptop czy desktop?


(Emperor) #10

jesli kupujesz komputer z wgranym Windows Vista plyty z systemem nie dostaniesz, ale mozesz skorzystac z opcji "Restore Your System Without Discs" przy uruchamianiu wciskasz f11.

masz rowniez prawo do nagrania 1 kopii dysku recovery:

start -> all programs -> recovery manager -> recovery manager -> advanced options -> recovery disc creation

zalecane stworzenie dysku recovery zanim zaczniesz cokolwiek robic na kompie.


(Mekcal) #11

M-a-x-i, po co takie gadanie od rzeczy? Czy to, że większość ludzi nie ma oryginalnego oprogramowania zwalnia ich od tego? Czy to oznacza, że to już nie jest łamanie prawa? Oczywiście, że nie. Bez względu na to, czy 90% ludności ma nielegalne programy, czy może 20%, posiadanie nielegalnych gier/software'u jest nadal NIEZGODNE z prawem.

To jest piractwo - usuwanie zabezpieczeń z systemu jest piractwem. Kuhar mówił nie o przedłużaniu przez kolejne 3 miesiące działania systemu bez aktywacji, ale o usuwaniu WGA :wink:


(JNJN) #12

OTy kosmos.JNJN