Naklejka COA a brak płyty z systemem


(igrek) #1

Witam ponieważ w tym temacie mam-naklejke-ale-nie-mam-plytki-windowsa-t428584.html nie doczytałem się jasnej odpowiedzi chciałbym zapytać sam. Zakupiłem ten komputer http://allegro.pl/fsc-w600-p4-3000-1gb- ... 98963.html wiadomo że płytki nie ma. Czy jeśli ściągnę jakąś kopię windowsa xp professional i użyję tego klucza z naklejki to będzie on legalny?


(Jacob) #2

Temat rzeka na który trudno w pełni prawdziwą odpowiedź dać odpowiedź...

Oficjalna wypowiedź Microsoftu to informacja, że powinieneś przegrać sobie płytę od znajomego (który ma legalna) i z niej zainstalować system. Tylko jak dojść do tego czy płyta została przegrana czy zainstalowana z obrazu 1:1 pobranego wcześniej z Internetu?


(SilberPunkt) #3

Microsoft nigdy nie doradza kopiowania a jedynie pożyczenie oryginalnego nośnika. Uważam, że to rozsądne bo ogranicza do zera ewentualność infekcji nośnika instalacyjnego.

:roll:


(igrek) #4

Czyli mam rozumieć że jest to legalne? A np wersja 30 dniowa windowsa xp i wrzucenie tego klucza?


(SilberPunkt) #5

Jaka 30-dniowa wersja? Nie ma czegoś takiego. Wersja OEM wymaga wykonania aktywacji do 30 dni od zainstalowania systemu ale nie ma to nic wspólnego z trialem. Poszukaj kogoś,kto ma oryginał XP i zainstaluj z kluczem z naklejki.

:roll:


(igrek) #6

Ok dzięki za podpowiedź


(Jacob) #7

No i możesz poszukać znajomego i np. poprosić, żeby Ci wykonał plik ISO z płyty i wysłał go na Rapidshare... i wtedy to będzie jak najbardziej legalne...