Naklejka COA a brak płyty z systemem

Witam ponieważ w tym temacie mam-naklejke-ale-nie-mam-plytki-windowsa-t428584.html nie doczytałem się jasnej odpowiedzi chciałbym zapytać sam. Zakupiłem ten komputer http://allegro.pl/fsc-w600-p4-3000-1gb- … 98963.html wiadomo że płytki nie ma. Czy jeśli ściągnę jakąś kopię windowsa xp professional i użyję tego klucza z naklejki to będzie on legalny?

Temat rzeka na który trudno w pełni prawdziwą odpowiedź dać odpowiedź…

Oficjalna wypowiedź Microsoftu to informacja, że powinieneś przegrać sobie płytę od znajomego (który ma legalna) i z niej zainstalować system. Tylko jak dojść do tego czy płyta została przegrana czy zainstalowana z obrazu 1:1 pobranego wcześniej z Internetu?

Microsoft nigdy nie doradza kopiowania a jedynie pożyczenie oryginalnego nośnika. Uważam, że to rozsądne bo ogranicza do zera ewentualność infekcji nośnika instalacyjnego.

:roll:

Czyli mam rozumieć że jest to legalne? A np wersja 30 dniowa windowsa xp i wrzucenie tego klucza?

Jaka 30-dniowa wersja? Nie ma czegoś takiego. Wersja OEM wymaga wykonania aktywacji do 30 dni od zainstalowania systemu ale nie ma to nic wspólnego z trialem. Poszukaj kogoś,kto ma oryginał XP i zainstaluj z kluczem z naklejki.

:roll:

Ok dzięki za podpowiedź

No i możesz poszukać znajomego i np. poprosić, żeby Ci wykonał plik ISO z płyty i wysłał go na Rapidshare… i wtedy to będzie jak najbardziej legalne…