Naklejka Windows a wersja produktu

Witam, dostałem od znajomych używanego laptopa, ma naklejkę z kluczem produktu ale niewidzialny jest napis z oznaczeniem systemu, po prostu się starł. Czy istnieje jakaś możliwość by sprawdzić do jakiego windowsa należy klucz?

Pozdrawiam

Łukasz

A widoczne są jakieś inne napisy typu X12-123456 lub 00098-123-123-123 ?

Tak są widoczne kod składający się z cyfr nad kodem kreskowym, kod X13 w prawym dolnym rogu.

pozdrawiam

Rozumiem że laptop nie posiada zainstalowanego systemu? Czy na dysku laptopa nie masz partycji recovery z której mógłbyś przywrócić system bądź czy nie posiadasz płyt recovery do przywrócenia systemu. Wtedy problem z wersją systemu sam by się rozwiązał.

Jeśli nie podaj dokładny model laptopa może w ten sposób łatwiej będzie ustalić z jakim systemem był on fabrycznie.

Niestety nie mam takowej partycji, ani laptop nie ma obecnie zainstalowanego systemu.

product: HP HDX18

model #: X18- 1080EW

Czy to jest to cudo:

http://archiwumallegro.pl/sprzedam_184_ … 39814.html

Jeśli tak to najprawdopodobniej był na nim Windows Vista® Home Premium z pakietem SP1 (64-bitowy).

100% pewność można mieć dopiero podczas wprowadzania klucza podczas instalacji systemu, jeśli klucz przejdzie i system pomyślnie się aktywuje.

Najlepiej zadzwonić do MS.

Wszystko się wyjaśniło, system to tak jak wyżej sugerował rgabrysiak Windows Vista® Home Premium z pakietem SP1 (64-bitowy). Dzięki za pomoc. Oczywiście nie skorzystałem z narzędzia podanego powyżej przez ADR1991 gdyż nie byłoby to mądre z mojej strony.

Po to pytam czy są te kody byś je podał, nie ma w nich nic tajemniczego.