Naklejki ubuntu


(stanek.94) #1

Witam. Znalazłem na allegro takie naklejki: http://www.allegro.pl/item1076878111_na ... buntu.html. Ale musiałbym zapłacić za nią 7zł. Skąd ludzie je biorą? Czy można dostać taką naklejkę z jakiś stron ubuntu?

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=113001

A może wie ktoś jak można zrobić takie naklejki? Obrazek już mam tylko nie wiem jak wydrukować. Znalazłem gdzieś w internecie że można wydrukować na takiej kartce kredowej samoprzylepnej, albo na jakiejś folii. Tylko czy będzie dobrze jak wydrukuję drukarką tuszową? Bo nie mam laserowej. :frowning:


(Dejlo) #2

Swego czasu cannonical dorzucało takie naklejki do przesyłek z ubuntu. Nie wiem czy dalej wysyłają płyty za free, ale google pewnie pomoże :wink:


(Ksyksu) #3

Płyty wysyłają, ale czy naklejki to już nie wiem :wink: Przejrzyj stronę Canonicala.


(flaszer) #4

Naklejek już nie wysyłają, bynajmniej do najnowszej wersji Ubu ich nie dostałem. Swego czasu zamawiałem od nich parę płytek i gdzieś w szufladzie skrzętnie owe naklejki kumulowałem :wink:


(nintyfan) #5

Swego czasu Free Software Fundation udostępniło dwie książeczki(w formie PDF-ów) ze schematami naklejek na komputery. Udostępniono również pliczki grafiki wektorowej, by każdy mógł sobie przystosować taką naklejkę.

Oba dokumenty mam u siebie na dysku, a akurat tą naklejkę Ubuntu znalazłem na 19 stronie jednego z dokumentów. Jak znajdę sposób, to gdzieś je udostępnię, jednak na stronie FSF też powinny być.

-- Dodane 12.06.2010 (So) 15:35 --

To chyba będą te dokumenty:

http://www.openstickers.com/


(stanek.94) #6

@nintyfan dzieki


(roobal) #7

@Dejlo dorzucali ale zupełnie inne :slight_smile:

Takie naklejki można drukować na zamówienie w jakiejś drukarni. Kiedyś na jakimś forum linuksowym jeden koleś pisał, że ma na sprzedaż ileś tam naklejek bo sobie zamówił w drukarni ale musiał brać od razu 100 czy ileś tam sztuk a potrzebował tylko kilka i nie miał z tym co zrobić, więc zaczął je sprzedawać za chyba 1zł :slight_smile:

Pozdrawiam!