Nalepka Designed for Windows XP - czy potrzebna

Hej,

mam netbooka z pre-instalowanym Windowsem XP. Raz niechcący wymazałem cały dysk. Jakoś nie mogłem się zabrać do ponownej instalacji Windowsa. Mam teraz tam kilka Linuksów. Teraz pytanie: czy gdy odkleję naklejkę “Designed for Windows XP” (taka: http://richardscomputers.net/images/Windows_XP_Sticker.JPG ) będę mieć problemy przy ponownej instalacji Windowsa (Brakuje mi miejsca na nalepkę Arch Linuksa :])?

Jaja sobie robisz? To ma być jakiś żart? Co ma nalepka do instalacji systemu? To nie jest certyfikat autentyczności, tylko oznaczenie zgodności sprzętu z systemem Windows XP. Je ze swojego laptopa dawno pousuwałem naklejki, a raczej wiekszość sama się poodklejał, teraz widzę, z tylko naklejka Intela jakimś cudem się ostała, może dlatego, że jest po lewej.

Nie robię sobie jaj - słyszałem, że niektóre “cudowne” polskie urzędy po tym poznają legalność systemu.

Na pewno nie po tym, a jeśli urząd tak twierdzi, to się myli. Jeśli masz Windows XP to Ciebie i urząd interesuje certyfikat autentyczności COA, naklajny na obudowie komputera stacjonarnego lub na spodzie laptopa, najczęściej koło baterii. Jak to jest BOX, to prawdopodobnie COA masz na pudełku lub wdrukowany okładce książeczki użytkownika. Jeśli to jest OEM, to naklejki szukaj na spodzie netbooka. Tej naklejki tak łatwo nie odkleisz, a przynajmniej nie bez jest uszkodzenia.

Skoro pytasz o kwestię legalności, to problem dotyczy bardziej działu licencjonowania, dlatego przenoszę temat.

 

Dzięki, mogę wyrzucić tę okropną naklejkę :slight_smile: