Naliczanie impulsowe poprzez modem Sagem Fast 800

Zmieniam umowę na internet (przechodzę z TP do Netii) i prawdopodobnie przez tydzień lub nieco dłużej nie będę miał internetu. Ale cały czas posiadam telefon stacjonarny. Chciałbym chociaż mieć możliwość sprawdzenia poczty raz dziennie. Czy w związku z tym mogę połączyć się swoim modemem Sagem Fast 800 na łączu telefonicznym poprzez numer 0202122 ? Będzie to w ogóle działać? Kiedyś się tak łączyłem (kilkanaście lat temu, jak stałe łącza kosztowały majątek, a 3-minutowy impuls tylko 35gr. :))

Nie, nie możesz, ten modem nie posiada tego typu funkcjonalności oraz żaden inny modem DSL też nie będzie działał w taki sposób,

Jeżeli nie masz modemu analogowego, to możesz o tym zapomnieć.

No nic, dzięki za pomoc, mam nadzieję, że nie wyrzuciłem tego modemu, przez który się kiedyś łączyłem. Trzeba będzie poszukać w piwnicy.

A skąd taka wiadomość że nie będziesz miał netu przez ok.tydzień?Jak ja przechodziłem do netii z tp to nie miałem netu jakieś 3 godziny zanim w neti wszystko ustawili.

Tak sobie liczę, że może zająć tydzień. TP ma wyłączyć sygnał z końcem lutego (rozwiązałem z nimi umowę z powodu zaniżonej jakości usługi neo, telefon stacjonarny zostaje). Umowę z Netią w obecności kuriera podpisałem 13 lutego i od 1 marca miałem mieć podłączenie. Okazało się, że jeszcze potrzebne jest oświadczenia o wyrażeniu zgody na uwolnienie łącza abonenckiego (dostęp współdzielony), Netia później musi to przesłać do TP w celu akceptacji i dopiero potem mogą aktywować. Tak przynajmniej tłumaczyli. Nie wiem ile czasu to wszystko zajmie, ale do 1 marca zostało ledwie kilka dni.