Naliczanie zł w Play

Hejka!

Mam pewne pytanie dotyczące Play.

Mam abonament One Play 45 oraz 5 zł za pakiet internet. Ostatnio patrzyłem, na swoją historię i są faktury na różne kwoty jak, nie są to jakieś wielkie rozbieżności, tylko parę zł. Raz mam 50 zł, 55 zł 53 zł Tylko nie wiem skąd się naliczają te złotówki. W historii połączeń jest możliwość sprawdzenia saldo poza abonamentem więc tutaj powinny się pokazać jakieś sms specjalne które nabijają abonament a tam nic nie ma… Czasami zdarza mi się zapomnieć o zapałacie i mam blokowany tel xD Może play jakieś kary nadaje finansowe czy coś??

Ma ktoś jakiś pomysł?

co do blokowania telefonu w przypadku niepłacenia - wg jakiejś tam europejskiej ustawy jest niedozwolone naliczanie jakiś kar innych niż ewentualne odsetki - tu znajdziesz info o tym - http://blogplay.pl/2010/03/klauzule-abuzywne-w-play/

co do pakietu internetowego - jest on do wykorzystania jedynie w zasięgu sieci play, w przypadku korzystania z roamingu plusa płacisz normale stawki i internet nie jest rozliczany z pakietu. uprzedzam, Twoje pytanie - Play tego nie ukrywa - zaloguj się do Play24 na stronie masz tam dostęp do swojego konta abonenckiego gdzie podane są wyraźnie te informacje oraz sposoby sprawdzenia zasięgu (Play, Plus) oraz możliwość zablokowania korzystania z internetu w przypadku korzystania z zasięgu innego niż Play.

Dodatkowo w OnePlay 45 masz chyba 100min do wszystkich (wymienne na smsy), a taryfę bez żadnych konsekwencji możesz zmienić na wyższą - w tym przypadku longplay 49 - będziesz płacił do końca umowy( nie przedłuża to trwania umowy) 4zł więcej ale minut w abo masz 240.

mam włączoną opcję, aby internet był dostępny tylko na nadajnikach play. dokładnie nie pamiętam jak się to nazywało, ale tak działa xD

Więc dalej nie rozumiem tych dodatkowych zł… Dzwonie bardzo mało, max 10 min w ciągu miesiąca sms z 15 do orange…