Nalot liter "z ekranu" na płaszczyznę - jak zrobić

Witam

Chodzi mi o ten efektowny najazd literek “deligaris” z ekranu na płaszczyznę oraz delikatny rozbłysk tego napisu w końcowej fazie :lol:

http://www.deligaris.com/

Świetnie to wygląda, nieprawdaż? :-o

Czy da się coś takiego wykonać w ImageReady a jeśli tak, w jaki (oczywiście jak najmniej karkołomny i możliwie najbardziej rozsądny) sposób? :shock:

Może jest na to jakiś tutorial? :slight_smile:

Chciałbym się dowiedzieć jak “urodzić” takie cudeńko :smiley:

Pozdrawiam

da się w Macromedia Flash 8

dobrze mówisz polać ci :slight_smile:

robisz movie tweena

litery to movie tween ze zmiejszającym sie blurem żeby zrobić zeby zjeżdzały z ekranu to przed pierwszą klatką animacji dajesz alpha 0 i gotowe :slight_smile:

a ten rozjazd końcowy to także movie tween napis rozdzialasz na pół zwiękasza blura i robisz szybki wyjazd w obydwie strony :slight_smile:

odnośnie IR to możliwe ze jakos sie da ale napewno to dużo wiecej zachodu niż we Flashu.

tu masz cos podobnego zrobionego na poczekaniu w ciągu 2 minut dlatego jakość jest jaka jest ale najważniejsze jest zachowane :slight_smile:

kraw.biz/forumdp/fla/wyjazd.fla

Własnie widziałem, że to we “fleszu” jest wykonane ale nigdy się nim nie bawiłem no i nie wiem czy można taki baner wstawić do podpisu np. na tym czy innym forum?

ale musiał byś zmienić z swf na gif żeby dać do podpisu jest taki program co zmienia z swf na gif

Pozdrawiam

Jaka może być w przybliżeniu waga tej animacji po zmianie formatu z swf na gif (mając na uwadze, że ni będziemy dodatkowo jej sztucznie obniżać)?