Namierzanie IP po włamaniu na serwer

Witam serdecznie. Wraz ze znajomymi tworzymy stronę fanowską poświęconej pewnej grze MMORPG. Domena oczywiście nie jest lipna, bowiem końcówka .pl i hosting jest opłacany co miesiąc, ale nie o tym. Otóż w ostatnim czasie jakiś haker-amator włamał się nam na nią. Użyłem określenia ‘amator’, ponieważ dowiedziałem się teraz, że strona była praktycznie niezabezpieczona, poza kilkoma podstawowymi rzeczami. Chciałbym teraz zlokalizować owego szkodnika i uzyskać jak najwięcej informacji, mając jego adres IP. Próbowałem przez wszelkiego rodzaje strony, które odnosiły się do whois/trace, ale poza nazwą dostawcy internetu i przybliżonej lokalizacji miejsca, z którego zalogowano się do sieci, niczego konkretnego się nie dowiedziałem. Kiedyś pamiętam była jakaś wyszukiwarka, w której podając adres IP uzyskiwało się dane ostatnich postów owego użytkownika i stron na jakich zostały opublikowane. Jeśli znacie cokolwiek, co może pogłębić moją wiedzę, będę ogromnie wdzięczny.

Obawiam się że jedyna opcja to właśnie baza whois, ale tam znajduje się wpis dotyczący całej podsieci jego dostawcy. W dodatku ten amator może mieć zmienne IP, albo być za NAT-em.

A skoro to taki amarot to przypuszcza że wykorzystał podatność SQLinjection, prawda? To raczej Wasze amatorstwo a nie jego :smiley:

No i co Wam da info na jego temat? Bo jeśli chcecie zgłosić to na Policje, to raczej IP i konkretna data wystarczy. Resztę na wniosek prokuratury będzie można wyciągnąć od dostawcy.

No ja wiem, że nasze amatorstwo i również podejrzewam zwykłą filtrację poprzez SQL, ale potrzebuję się o nim jak najwięcej dowiedzieć. Chwilowo mam tylko dostawcę internetu i zbliżoną lokalizację, ale to mnie nie rajcuje. Może ktoś zna stronę, dzięki której dowiem się, gdzie jeszcze “się udzielał”, albo jakiś inny sposób. Ogromnie proszę o pomoc.

A masz dostęp do jakiś logów. Chyba więcej niż po adresie IP będzie można się dowiedzieć z nagłówków HTTP wysyłanych przez jego przeglądarkę. Daj to IP :smiley:

{ciach}

Nie mam tam administratora, a kolega, który jest gospodarzem wyjechał przed atakiem na szkolenie i nie ma z nim kontaktu. Każda informacja będzie przydatna.

//proszę nie publikować adresów IP osób trzecich.

roobal

Co dadzą Ci takie dane? Jeżeli chcesz, to zgłoś to na Policję a nie bawisz się w detektywa. Znajdziesz jego posty i co dalej, da Ci to coś? Pewnie i tak nie dowiesz się w jaki sposób został przeprowadzony atak, lepiej byś wziął się za naukę aby nie popełniać błędów mogących doprowadzić do takiej właśnie sytuacji. Lepiej na tym wyjdziesz.

Tak się składa, że da mi dużo, ponieważ poruszamy się w zamkniętym obszarze i dojdę do tego użytkownika. Pewnie nie da mi nic więcej, prócz satysfakcji, że dałem radę, a nie wymiękłem. Nie chcesz pomóc, nie wbijaj w temat i nie trolluj, proszę.

UPC raczej daje zmienne IP-ki, więc nawet jak znajdziesz czyjeś posty na jakimś forum to prawdopodobieństwo tego że należą do hajkiera to 1:65533 - tyle jest hostów w tej podsieci.

Opisz dokładnie co zrobił, na jakim skrypcie jest ta strona. Masz jakieś logi?

Albo zgłaszasz na policję, albo olewasz. Sam nic nie zdziałasz :slight_smile:

{ciach}

To tyle w tym temacie.

//równie dobrze to może być moje IP, patrz na moją lokalizację. Poza tym ten ISP nie przydziela zmiennego IP.

roobal

Tak może zrobić każdy, takie coś nic nie daje. Jak dobrze pójdzie to trafisz w miasto (pomijając fakt zmiennego ip od upc) :slight_smile:

Dalsza dyskusja nie ma sensu, wystarczające informacje zostały już napisane. Temat zamykam.