Namierzenie numeru za granicą

Witam.

Moja dziewczyna wyjechała za granicę z racji drogich połączeń roomingowych nie może stale informować mnie gdzie jest a dodam ze stale się przemieszcza. I stąd moje pytanie czy można zlokalizować przez numer telefonu [ma Orange] Gdzie się aktualnie znajduje?

Wiem ze jest usługa “Gdzie jesteście” Tyle ze ja mam telefon w Plusie.

Czy muszę mieć kartę w Orange?

Może są jakieś inne metody?

I czy jeżeli w tej usłudze sprawdza się przez WAP gdzie kto jest to czy tez użytkownik sprawdzany dostaje wiadomość ze jest namierzany?

Ja słyszałem o czymś takim, ale w Erze. Wysyłasz tam jakiegoś sms-a śmiesznego z numerem osoby która ma b y namierzana… ta osoba dostaje sms-a zwrotnego z sieci Era i musi jednorazowo zaakceptowac to że wyraża zgodę na namierzanie. Potem to już tylko Ty wysyłasz sms-a do sieci i dostajesz zwrotnego z podaną dokładną lokalizacją. Namierzana osoba nie wie w którym momencie zostaje namierzana :slight_smile:

Ciekaw jestem tylko, czy to działa za granicą bo tam przecież nie ma ERY… :smiley:

Ale może działac, poniewaz np taki Vodafone w Polsce łapie zasięg z Plusa, tak samo O2 łapie z Ery, ale nie jestem w 100% przekonany. :slight_smile:

Ad.1 raczej tak

Ad.2 raczej nie

Moim zdanie, zadz. do biura obsługi klienta ( w tej sieci co pisadasz kartę SIM ) i się dowiedz. Jedynie możesz porozmawiać z Panią/Panem w cztery oczy w salonie