Namierzyć go?!

Witam, mam pytanie jak można namierzyć kogo kto włamał się np na nasze konto na jakiejs stronei, gg, email, albo na komputer.

Dowiedziec sie kim jest, skad, gdzie mieszka itd?

Wiem ze mozna , ale nie wiem jak??

nie można, jeśli nie masz wtyki w administracji serwera, dostawcy intenertu itp. za mała szkodliwość czynu aby złosić to na policje…

nie koniecznie, są serwery udostępniające logi serwera :wink:

dzg najogólniej, potrzebujesz IP danej osoby, takie dane bez problemu (przeważnie) może na polecenie prokuratury zabezpieczyć policja

a potem jak mam ten ip co dalej?

możesz iść z tym na policje :wink: ale nielicz że jak Ci sie ktoś “włamał” na gg czy strone domową gdzie masz zdjęcia cioci Krysi to że policja coś z tym zrobi… :lol:

no ale w koncu to tez lamanie prawa, autorskiego i naruszanie mojej prywatnosci:P no ale debila z siebie nie bede robil i nie polece na komende bo mi jakis lepek na gg sie wlamal. ale dzieki za rady:)

A jesteś pewien że się włamał? Imho raczej marne szanse, da się to oczywiście zrobić tylko raczej rzadko się zdarza takie coś. Jeśli np. komp rozsyła linki których nie znasz albo dzieją się cuda z gg to równie dobrze może to być wina np wirusa (albo też samego gg i jego specyfiki :P)

http://www.ripe.net/whois

Tylko nie licz na adres domowy delikwenta