Namieszałem trochę w rejestrze ... potrzebna pomoc

Wtam .

Dzisiaj wzieło mnie na optymalizację Xp i wszystko niby jest OK ale jedna rzecz mi trochę nie wyszła . Otóż zastosowałem wskazówki Robinhio z postu o optymalizacji rejestru i teraz chciałbym odwrócić jedną rzecz a nie wiem jak . Chodzi mi o to że po każdym wyłączeniu komputera znika mi lista wpisywanych adresów internetowych tam gdzie się ją rozwija z tej strzałki w IE . Na pewno wiecie o co mi chodzi . Lubię korzystać z tej strzałki i zawsze mam tam tylko swoje adresy www. które odwiedzam a teraz po kazdym restarcie systemu jest czyściutko - wchodzi tylko strona startowa oczywiście . Ponizej wklejam to co zrobiłem i proszę o pomoc jak to naprawić - generalnie tylo ta jedna rzecz mi nie pasuje po tej optymalizacji : To z postu Robinhio

spróbuj tak:

start-uruchom- wpisz gpedit.msc, otworzą Ci się zasady grupy, po lewej stronie znajdź “konfiguracja użytkownika” potem szablony administracyjne i “menu start i pasek zadań” kliknij to i po prawej ustaw na wyłączone następujące opcje:

  1. nie przechowuj historii niewdawno otwieranych dokumentów,

  2. wyczyść historię niedawno otwieranych dokumentów.

powinno pomóc jak nie to trzeba przywrócić rejetsr

marek624 dzieki za szczere chęci ale nie pomogło . Zrobiłem jak napisałeś potem zastosuj i OK i po restarcie systemu znowu jest lista pusta.

W sumie to teraz żałuję że zrobiłem ten wpis do rejstru od Rubinio bo system teraz długo mi się zamyka . Czy da się to jakoś odwócić do stanu poprzedniego?

ale wpisywałeś jakieś adresy? Wpisz i zobacz czy są zachowane po restarcie bo jak nic nie było to nie ma co zachowywać.

Złączono Posta : 21.12.2006 (Czw) 14:12

jeżeli chcesz przywrócić rejestr to skorzystaj z tych porad:http://support.microsoft.com/kb/823053/pl

wpisywałem adresy stron i po restarcie jest czysto - próbowałem kilka razy…

Złączono Posta : 21.12.2006 (Czw) 14:35

A nie ma jakiegoś prostrzego sposobu aby to naprawić ???

prawdopodobnie zmiany, które opisałeś, spowodowałeś zmianą wpisów w dwu ostatnich pozycjach na twoim screenie : clear recent docs on exit

(wyczyść listę ostatnio otwieranych dokumentów podczas zamykania);

musisz przywrócić domyślne wartości (chyba 0) - jeden wpis odnosi

się chyba? do menu start, drugi może? właśnie do adresów int.

(piszę chyba bo nigdy nie potrzebowalem ich zmieniać)

może punkt przywracania pomoże jak masz jakis tam utworzony?

mam punkt przywaracania ale jak stosuję to wyswietla że nie da się przywrucić komputera do tego stanu …

; Czyszczenie listy dokumentów podczas zamykania systemu

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

“ClearRecentDocsOnExit”=dword:00000001

Powyższy klucz to dokumenty dla konkretnego (w tej chwili zalogowanego uzytkownika). Dla: ClearRecentDocsOnExit wartość dword zmień na 0 lub w ogóle usuń tą wartość typu reg_dword.

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

“ClearRecentDocsOnExit”=dword:00000001

Klucz HKEY_LOCAL_MACHINE zawiera wpisy odnoszące się do komputera (czyli dla wszystkich użytkowników też) . Dla: ClearRecentDocsOnExit wartość dword zmień na 0 lub w ogóle usuń tą wartość typu reg_dword.

Po zmianie w HKEY_LOCAL_MACHINE trzeba ponownie uruchomić komputer.

To co pisał marek624 nie zadziałało bo zmiany zostały dokonane w kluczu HKEY_CURRENT_USER (czyli User Configuration w GPO).

A Ty napisałeś, że zostały dokonane zmiany również zmiany w Computer Configuration - klucz HKEY_LOCAL_MACHINE.

Przejrzyj rejestr i usuń te wartości: ClearRecentDocsOnExit w powyższych 2 miejscach rejestru.

PS a tu:

; Przydział miejsca dla przywracania systemu (w %)

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\SystemRestore]

“DiskPercent”=dword:00000005

masz odpowiedź, dlaczego nie masz możliwości przywrócić systemu do poprzedniego punktu przywracania (zakładam, że zrobiłeś punkt przywracania sprzed zmian, który chciałeś teraz przywrócić).

Domyślnie jest to 12% - Ty zmieniłeś to na 5% (mogło się tak stać, że całe 5% na partycję jest już wykorzystane).

Żeby przywrócić powyższe spowrotem powyższy klucz musiałbyś zedytować na 12 (w zapisie dziesiątkowym) >> bo w edytorze rejestru (tam gdzie to zmieniasz) jest też możliwość wpisu szesnastkowo (wtedy wpisujesz literke c (jest to 12 w zapisie szesnastkowym).

No nareszcie pomogło… Dzieki Adam (czad) - usunąłem tą wartośc z rejestru i po restarcie lista z adresami się nie skasowała . A przy przywracaniu systemu jest wartosć 12 i literka c więc chyba jest tak jak powinno być …

ale to i tak jeszcze nie wszystko bo system chyba cały czas zainfekowany bo po restarcie Ewido zawsze coś znajduje ale to w innym temacie napisałem - Bezpieczeństwo i logi HT.

Pozdrawiam.

http://groups.google.pl/group/pl.comp.o … 500788b6bd

fakt czad , masz rację, przeoczyłem jedną sprawę moja porada była dla konkretnego usera, a tu trzeba było “globalnie” zmienić wpisy dla wszystkich userów czyli MACHINE, ale najważniejsze, że pomogłeś