Namieszałem trochę w rejestrze ... potrzebna pomoc

(luki) #1

Wtam .

Dzisiaj wzieło mnie na optymalizację Xp i wszystko niby jest OK ale jedna rzecz mi trochę nie wyszła . Otóż zastosowałem wskazówki Robinhio z postu o optymalizacji rejestru i teraz chciałbym odwrócić jedną rzecz a nie wiem jak . Chodzi mi o to że po każdym wyłączeniu komputera znika mi lista wpisywanych adresów internetowych tam gdzie się ją rozwija z tej strzałki w IE . Na pewno wiecie o co mi chodzi . Lubię korzystać z tej strzałki i zawsze mam tam tylko swoje adresy www. które odwiedzam a teraz po kazdym restarcie systemu jest czyściutko - wchodzi tylko strona startowa oczywiście . Ponizej wklejam to co zrobiłem i proszę o pomoc jak to naprawić - generalnie tylo ta jedna rzecz mi nie pasuje po tej optymalizacji : To z postu Robinhio

(Ferdek31) #2

spróbuj tak:

start-uruchom- wpisz gpedit.msc, otworzą Ci się zasady grupy, po lewej stronie znajdź "konfiguracja użytkownika" potem szablony administracyjne i "menu start i pasek zadań" kliknij to i po prawej ustaw na wyłączone następujące opcje:

1. nie przechowuj historii niewdawno otwieranych dokumentów,

2. wyczyść historię niedawno otwieranych dokumentów.

powinno pomóc jak nie to trzeba przywrócić rejetsr

(luki) #3

marek624 dzieki za szczere chęci ale nie pomogło . Zrobiłem jak napisałeś potem zastosuj i OK i po restarcie systemu znowu jest lista pusta.

W sumie to teraz żałuję że zrobiłem ten wpis do rejstru od Rubinio bo system teraz długo mi się zamyka . Czy da się to jakoś odwócić do stanu poprzedniego?

(Ferdek31) #4

ale wpisywałeś jakieś adresy? Wpisz i zobacz czy są zachowane po restarcie bo jak nic nie było to nie ma co zachowywać.

Złączono Posta : 21.12.2006 (Czw) 14:12

jeżeli chcesz przywrócić rejestr to skorzystaj z tych porad:http://support.microsoft.com/kb/823053/pl

(luki) #5

wpisywałem adresy stron i po restarcie jest czysto - próbowałem kilka razy...

Złączono Posta : 21.12.2006 (Czw) 14:35

A nie ma jakiegoś prostrzego sposobu aby to naprawić ???

(Edlib) #6

prawdopodobnie zmiany, które opisałeś, spowodowałeś zmianą wpisów w dwu ostatnich pozycjach na twoim screenie : clear recent docs on exit

(wyczyść listę ostatnio otwieranych dokumentów podczas zamykania);

musisz przywrócić domyślne wartości (chyba 0) - jeden wpis odnosi

się chyba? do menu start, drugi może? właśnie do adresów int.

(piszę chyba bo nigdy nie potrzebowalem ich zmieniać)

(Ferdek31) #7

może punkt przywracania pomoże jak masz jakis tam utworzony?

(luki) #8

mam punkt przywaracania ale jak stosuję to wyswietla że nie da się przywrucić komputera do tego stanu ...

(Adam C) #9

; Czyszczenie listy dokumentów podczas zamykania systemu

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

"ClearRecentDocsOnExit"=dword:00000001

Powyższy klucz to dokumenty dla konkretnego (w tej chwili zalogowanego uzytkownika). Dla: ClearRecentDocsOnExit wartość dword zmień na 0 lub w ogóle usuń tą wartość typu reg_dword.

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

"ClearRecentDocsOnExit"=dword:00000001

Klucz HKEY_LOCAL_MACHINE zawiera wpisy odnoszące się do komputera (czyli dla wszystkich użytkowników też) . Dla: ClearRecentDocsOnExit wartość dword zmień na 0 lub w ogóle usuń tą wartość typu reg_dword.

Po zmianie w HKEY_LOCAL_MACHINE trzeba ponownie uruchomić komputer.

To co pisał marek624 nie zadziałało bo zmiany zostały dokonane w kluczu HKEY_CURRENT_USER (czyli User Configuration w GPO).

A Ty napisałeś, że zostały dokonane zmiany również zmiany w Computer Configuration - klucz HKEY_LOCAL_MACHINE.

Przejrzyj rejestr i usuń te wartości: ClearRecentDocsOnExit w powyższych 2 miejscach rejestru.

PS a tu:

; Przydział miejsca dla przywracania systemu (w %)

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\SystemRestore]

"DiskPercent"=dword:00000005

masz odpowiedź, dlaczego nie masz możliwości przywrócić systemu do poprzedniego punktu przywracania (zakładam, że zrobiłeś punkt przywracania sprzed zmian, który chciałeś teraz przywrócić).

Domyślnie jest to 12% - Ty zmieniłeś to na 5% (mogło się tak stać, że całe 5% na partycję jest już wykorzystane).

Żeby przywrócić powyższe spowrotem powyższy klucz musiałbyś zedytować na 12 (w zapisie dziesiątkowym) >> bo w edytorze rejestru (tam gdzie to zmieniasz) jest też możliwość wpisu szesnastkowo (wtedy wpisujesz literke c (jest to 12 w zapisie szesnastkowym).

(luki) #10

No nareszcie pomogło... Dzieki Adam (czad) - usunąłem tą wartośc z rejestru i po restarcie lista z adresami się nie skasowała . A przy przywracaniu systemu jest wartosć 12 i literka c więc chyba jest tak jak powinno być ...

ale to i tak jeszcze nie wszystko bo system chyba cały czas zainfekowany bo po restarcie Ewido zawsze coś znajduje ale to w innym temacie napisałem - Bezpieczeństwo i logi HT.

Pozdrawiam.

(Piotr P.) #11

http://groups.google.pl/group/pl.comp.o ... 500788b6bd

(Ferdek31) #12

fakt czad , masz rację, przeoczyłem jedną sprawę moja porada była dla konkretnego usera, a tu trzeba było "globalnie" zmienić wpisy dla wszystkich userów czyli MACHINE, ale najważniejsze, że pomogłeś