Nanobeam M5-300 traci komunikację po lanie

(Luc3k) #1

Od wczoraj obserwuję na swoim NB M5-300 kłopoty. Po uruchomieniu anteny nie ma z nią prawie żadnej komunikacji od strony sieci domowej do której jest podpięta. Szczegółowa sytuacja wygląda następująco: włączam antenę do zasilania, dioda na zasilaczu się świeci. Daję antenie chwilę czasu aż się podniesie i zaczynam ją pingować. Ping praktycznie nie dochodzi. Na 25 wysłanych pakietów dochodzą 3-4, potem znowu brak odpowiedzi i 2-4 pakiety wysłane i odebrane poprawnie, następnie antena znowu nie odpowiada, aby po chwili znowu odpowiedzieć 3-5 pingów.

(DiamondBack) #2

Dokładnie - najpierw sprawdź zasilacz. Nie wiem jak długi masz kabel - sprawdzałeś czy nie jest gdzieś uszkodzony po drodze? Przy większych odległościach spróbuj mocniejszych zasilaczy - http://obrazki.elektroda.pl/5628172000_1418945715.jpg albo ten sam model 1A.

Ewentualnie pozostaje zdefaulowanie ubnt.

(roobal) #3

Po przywróceniu ustawień fabrycznych jest to samo? Pingowanie może być blokowanie.

(Luc3k) #4

Na razie sprawdziłem zasilacz. Po wpięciu mojego do innej anteny (Loco M5) działa bez zarzutu.

Pingi od momentu aktualizacji oprogramowania dochodziły aż do wczoraj. Oczywiście sprawdzę i ten wariant.