Napęd Blu-Ray wada odczytu Blu-Ray

Kupiłem używaną nagrywarkę Blu-Ray do pc z uszkodzonym odczytem/zapisem Blu-Ray,
Takie napędy miały jakoś padający laser Blu-Ray tak jak to miało miejsce w przypadku DVD w konsoli PlayStation 2?

Napęd był tani, ale mogę go normalnie podłaczyć. Zależało mi głownie na płytach CD, DVD, ale z ciekawości mnie interesuje czy jest szansa ew. to naprawić.

Na pewno można wymienić laser na nowy, ale opłacalność takiego zabiegu jest raczej wątpliwa. Pewnie sam sprzedawca by to zrobił, zamiast sprzedawać uszkodzony sprzęt gdyby się opłacało :wink:

Widzę że napęd czyta bez problemu płyty CD-R oraz DVD, jednak z nagrywaniem CD-R jest problem na etapie kalibracji.

Oddaj na reklamacji. Napęd uszkodzony/laser więc naprawa nieopłacalna.

Po co kupować uszkodzony napęd?

kupiłem jako uszkodzony z wadą bluray, ale z działającym CD/DVD, na tym drugim akurat mi zależało bardziej przy takiej cenie (20zł).

Sprawdzę jeszcze jak jest z zapisem płyt DVD-R, jak będzie z tym problem czy robić zwrot czy nie. Sam odczyt to trochę mało.

Sprawdź płyty w plusie i w minusie i nagrywaj z małą prędkością.

Nie było CD+R. Robiłem próby na 16x, niestety minimalna prędkość dla tego napędu.

Jakiej marki ten napęd? Skoro zależy Ci tylko na DVD to możesz poprosić w dziale Giełda o taki napęd. Może się ktoś sprezentuje Ci taki napęd sprawny w koszcie wysyłki? Sam wyrzuciłem sprawny tylko to był jeszcze ATA i biały.

Polecać mu kolejny używany napęd w niewiele niższej cenie od nowego to jakiś absurd.

https://allegro.pl/kategoria/napedy-optyczne-i-nosniki-nagrywarki-i-napedy-257526?bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict43-ele-1-1-0513&stan=nowe&offerTypeBuyNow=1&price_to=60&rodzaj-napedu=nagrywarka%20DVD&rodzaj-napedu=nagrywarka%20CD%20(combo%20z%20DVD)&order=d

O użyteczności tego artefaktu minionej epoki nie wspominając, ale jak potrzebował to już wypada jak najtaniej.
Chodziło bardziej o to że za tyle co ten uszkodzony sprzęt dostanie pełnowartościowy jeszcze z gwarancją.

Mam dwa napędy DVD na ATA. One zaczynają pomału mieć jakieś fochy. (np z wypluwaniem płyty, jeden z tacką)

Z odczytem (CD-R, CD, DVD) ten nabyty napęd nie ma szczególnych problemów. Zapisu DVD-R jeszcze nie sprawdzałem, może nie lubi tych konkretnych płyt CD-R.
Napęd to LG BD-RE BH16NS55