Napęd cały czas czyta płytę

Mam problem z Call of Duty 4 - nie czyta mi płyty tzn. czyta cały czas ale nic nie wyświetla. Próbowałem na innej grze World of Goo i czyta bez problemu.

Sprawdź isobusterem w wersji darmowej, czyli po zainstalowaniu kliknij wersja podstawowa. Jeśli odczyta zawartość płyty, to OK. To uruchomisz grę z poziomu menu PPM isobustera. Gdy nie odczyta ten program, to płyta jest dd.

1 polubienie

isobuster rozpoznaje oba napędy.

Ale ma czytać płytę z Call of Duty 4 i otwierać grę.

IsoBuster rozpoznaje płytę z grą, ale eksplorator już nie

To albo ograniczenia/wada explorer.exe, blokowanie autoruns, albo sprawka innej aplikacji.
Jest taki program, może być portable - system explorer. Ustawiasz kursor na procesie explorer.exe i z PPM wybierasz przeładowanie procesu. Czasami pomaga.
Po to jest isobuster, by sobie radzić, a niektóre płyty mają dziwne zabezpieczenia.

Czyta ale tylko z jednego napędu. CoD miele caly czas i nie chce przestać, ale np. Brink czyta z dwóch napędow.

Raczej to dziwactwa zabezpieczeń (aktualizacji), które zaskakują i zadziwiają wybiórczą skutecznością. A nie każda gra podoba się zabezpieczeniom windows.
Człowiek musi sobie radzić i omijać systemowe szykany, o ile jest się pewnym, że w danej grze nie ma jakiejś zarazy…

A dwie gry rozpoznaje dwa napędy. Czyli coś z komputerem.