Napęd CD do majsterkowania problem z silniczkiem

Chcę wykorzystać napęd CD do majsterkowania. Potrzebuję zachowac tylko system otwierania szuflady, niestety na silniczku ( od szuflady) nie jest napisane ile ma watów. Podłączyłem 3 baterie aaa razem 4,5 wata i niestety silniczek nie otwiera szuflady ( sam działa, ale słabo). Proszę powiedzcie mi ile watów ma taki silniczek i jaką baterią najlepeij go zasilać ( jakim typem?)

Nie watów (to jest jednostka mocy) tylko voltów (jednostka napięcia).

Skoro działa słabo to zasiliłeś go za małym napięciem, prawdopodobnie potrzebne jest 9 - 12 voltów

…ściślej, 5 lub 12 woltów, bo tylko takie napięcia są na moleksach (wtyczkach). Na silniczku można czasem spotkać oznaczenie “VA” , czyli woltamperów. Traktuj te VA jak moc w watach. Purystami słowno-technicznymi (vide niżej) się nie przejmuj, bo nic nie wnoszą.

[VA] - voltoamper to jednostka mocy pozornej S, która nie jest tożsama z mocą czynną P. Wat [W]jest jednostką mocy czynnej.

To, że jest dostępne na molexie 5 i 12 V nie oznacza, że silnik nie jest zasilany mniejszym napięciem niż 12 V, tym bardziej do jego “majsterkowania” 9 V może być całkowicie wystarczające.

A co do reszty “ścisłości” to tyle jest w nich nieścisłości… (np. woltoamper to nie do końca to samo co wat, itp, itd)