NAPĘD do komputera!


(Songoku Ssj4) #1

Witam!

Posiadałem z seryjnego kompa jakiś lipny napęd dvd/cd nagrywarko/odtwarzacz nie wiem czy r+ czy r- lub rw czy r, bo się na tym nie znam i to jest mój problem w wyborze ... generalnie chyba miał wszystkie mi potrzebne funkcje lecz strasznie słabo pracował aż w końcu się zepsuł, był to SONY nie wiem dokładnie ale chyba DW-D22A jeśli dobrze przepisałem , i szukam teraz coś dobrego taniego... do domowego użytku, nic mega nie potrzebne, aby ładnie odtwarzał wszystko no i miał w sobie od razu nagrywarkę itd.

PS: korzystając z tematu chciał bym się też zapytać o to jak mieć telewizje w komputerze co trzeba posiadać i co kupić? co zrobić? Wystarczyły by mi 1,2,3,Polsat i te zwykłe kanały... oczywiście TVN :stuck_out_tongue: tvn24 czy jakieś lepsze kanały ale tu już nie będę się łudził


(system) #2

potrzebujesz antenę (analogową, cyfrową i tuner tv odpowiedni do posiadanego sygnału).

co do nagrywarki to LG, PIONEER i NEC


(Mariosti*) #3

Co do tv to zależy ile masz kasy, jeśli możesz na tv przeznaczyć 600-700zł to tuner satelitarny twinhana, moduł disquet, tależ 90cm z dwoma konwerterami, ustawiasz je na hotbirda i astera i masz 1000kanałów za free :slight_smile:


(Songoku Ssj4) #4

będe szczęsliwy mając 1,2,3,polsat i tvn ... będe w niebie :stuck_out_tongue:


(Mariosti*) #5

A co masz w domu? Masz gniazdko kablówki działające? Jeśli nie to antene pokojową i zwykły tuner analogowo/cyfrowy (za pare lat nawet w Polsce telewizja jest zmuszona przejść na cyfrową transmisję przez UE, dlatego sam analogowy tuner nie byłby długowiecznym rozwiązaniem).


(Songoku Ssj4) #6

to jescze raz ;p co musze kupić?


(Mariosti*) #7

Czy masz w domu gniazdko kablówki? (posiada dwa okrągłe gniazda o średnicy około 1cm). Jeśli nie to oprócz tv tunera analogowo/cyfrowego musisz kupić sobie też antenę (pokojową, albo na dach, albo na balkon - na cokolwiek masz). Tak jak napisałem, satelitarny set wyjdzie sporo drożej, ale odpłaci się liczbą kanałów.