Napęd DVD a system


(Darek 14) #1

Witam,

Mam pewnie problem podczas włączania laptopa (Asus KN50). Od kiedy przeinstalowałem Windowsa 7 podczas włączania, bądź uśpienia system zaczyna dziwnie działać. Wiesza się na parę sekund po czym wraca do normalności na dosłownie 0,5s (sic!) i tak w kółko. Parametry systemu ukazują duże wykorzystanie procesora. Nie wykrywa w tym czasie napędu DVD. Po ponad godzinie system wraca do normalności i działa sprawnie.

Proszę o pomoc w ustaleniu przyczyny wieszania się. Uważam, że wpływ może mieć taśma łącząca dysk twardy z napędem, ale nie rozumie dlaczego system wraca po ponad godzinie czasu do normalności. Dzieje się tak prawie zawsze podczas po wyłączeniu komputera (kiedy uruchomianie ponownie tak się nie dzieje).

Z góry dziękuje za wszelką pomoc!


(Cedar) #2

W jaki sposób odbyła się instalacja systemu - z partycji recorvery czy płyty instalacyjnej z systemem?


(Darek 14) #3

Z płyty instalacyjnej.


(Cedar) #4

Jeśli to była standardowa, "sklepowa" płytka to teraz ściągnij i zainstaluj komplet sterowników do swojego modelu laptopa ze strony jego producenta.


(Agatonster) #5

dlachman ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.