Napęd DVD głośno pracuje

Witam!

Parę dni temu kupiłam laptopa Acer As5732Z.

Wszystko ogólnie wydaje się być w normie, oprócz… no właśnie. Nie da sie oglądać niektórych płyt, dlatego że napęd pracuje tak głośno, że po prostu przeszkadza, zwłaszcza że głośniki są dość słabe. Komputer trochę wibruje. Niektóre inne płyty chodzą dobrze, jest jakiś lekki dzwięk, ale bez przesady.

Napęd to jest ten:

[MATSHITA DVD-RAM UJ890AS ATA Device]

Właściwości urządzenia:

Opis sterownika MATSHITA DVD-RAM UJ890AS ATA Device

Data sterownika 6/21/2006

Wersja sterownika 6.1.7600.16385

Dostawca sterownika Microsoft

Plik INF cdrom.inf

Producent urządzenia:

Nazwa firmy Matsushita Electric Industrial Co., Ltd.

Informacje o produkcie http://www.panasonic.com/industrial/computer

Z czym to może być związane? Czy da się to jakoś naprawić? Dziwnie wygląda ta data sterownika, może trzeba uaktualnić? W tym jestem bardziej niż zielona…

Czy może to być podstawą do reklamacji? Jeszcze nie minęło 10 dni, czy można zwrócić laptop do sklepu (nie internetowego)?

I przy okazji- czy da się zmierzyć moc głosników? Nie mam żadnych liczb. Jeśli kupię głośniki zewnetrzne, czy będzie dobrze brzmiało? I o jakiej mocy?

Dzięki…

Będzie dobrze brzmiało, jeśli nie chcesz nagłaśniać pomieszczenia 7x7 metrów to na moc głośników możesz się nie patrzeć. Moc głośników pewnie masz gdzieś w specyfikacji komputera.

Aha, dzięki…

A co z tym głośno pracującym napędem?

A może te płyty maja naklejke przyklejona te plyty przy ktorych wyje. Jak źle się ja naklei i plyta bedzie zle wywazona to slychac tarcie a potem jak sie rozpedzi to buczenie :slight_smile: