Napęd DVD i spowolnienie systemu

Witam!

Przez ostatnie dni w których wyjątkowo dużo muszę korzystać z napędu DVD zauważyłem że gdy wypalam płytkę lub gdy zgrywam większe pliki komputer zaczyna poważnie mulić… nie da się nic więcej na nim zrobić… czym to może być spowodowane?

Dodam że system podaje że użycie procesora wynosi około 50% ale gdy sprawdzam procesy to podaje “proces bezczynności” około 96%

Procka mam Intel core2 duo 2,66 GHZ

PS. przy wypalaniu to jestem w stanie zrozumieć ten stan ale nie przy kopiowaniu.

O ile dobrze kojarzę jest to wina cache CPU i nic z tym nie zrobisz.

jak sprawdzić wielkość cache? Wcześniej nie przypominam sobie abym miał taki problem

Programem CPU-Z, Everest, itd…

Możesz jeszcze na google sprawdzić, ale napisałem wcześniej, że nie jestem pewien czy to przez cache.

Co do procesu bezczynności(2 post).

A czy przy graniu i ogólnie obciązeniu kompa nie ma podobnych efektów?Tylko z tym dvd?

tylko z tym dvd… nawet Call of duty 4 mogę zwinąć i robić coś innego.

a co do procesu bezczynności to az takim laikiem nie jestem. właśnie to mnie dziwi że muli, a tyle jest wolnego

A możesz sprawdzić na innym kompie czy będzie tak samo/podobnie dvd działało na kompa?

nie…

No to kiszka.Spróbuj jeszcze zmiany kabla łączącego płytę główną z napędem.Ostatecznie zostaje chyba serwis i tam powiedzą dokładniej czy coś jejj jest czy nie.

Przeinstaluj ASPI: http://www.instalki.pl/programy/downloa … Driver.php

Instrukcja

Wgraj nowy firmware :arrow: Klik

Firmware szukaj tutaj (po lewej Masz listę producentów, znajdź swój model).

wgrałem ASPI i nowy firmware.

Miałem problem ze znalezieniem do mojego napędu (LG) odpowiedniego firmware ale pomógł mi w tym program “New On-line Auto F/W update(ver 4.0) file for LGE ODD”. jest on na stronie http://pl.lge.com/index.do.Ten program bardzo ułatwia całą tą operacje.

W najbliższym czasie sprawdzę czy to wszystko pomogło

Edit: nagrywa parokrotnie szybciej… zamulanie jest nadal ale już do przyjęcia… Nagranie płyty DVD DL wcześniej trwało ponad 2 godziny, teraz 30 min.

Dziękuje za pomoc